Trajekt z Dunkirk do Doveru

Linka Dunkirk Dover spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 12 krát v každém den s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Dunkirk Dover se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Dunkirk - Dover

Průměrné ceny na trase Dunkirk Dover

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Dunkirk Dover je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Dunkirk

Dunkirk (fran. Dunkerque) je město nacházející se v severní části Francie, asi 10 km od belgických hranic. Toto průmyslové město je do značné míry závislé na svém ocelářském průmyslu, zpracování potravin, rafinace ropy, stavby lodí a chemického průmyslu. Dunkirk je třetí největší francouzský přístav, po Le Havre a Marseille. K zajímavostem města patří přístavní místní karneval nebo muzeum Musée Portuaire, kde najdete díla zobrazující historii přístavu. Muzeum Musee des Beaux-Arts má zase velkou sbírku vlámských, italských a francouzských obrazů a soch.

Není překvapením, že se na jídelníčku každé restaurace tohoto pobřežního města objevují mořské plody. Skutečnost, že se město nachází tak blízko belgických hranic, je jedním z důvodů, proč je zde k dostání oblíbený belgický pokrm Moules-frites stejně jako se zde těší velké oblibě ústřice a mnoho dalších typických jídel vlámské kuchyně. Pokud toužíte po nákupech, tak zamiřte do centra města, kde najdete krásné butiky po celém Place Jean Bart. Zajít můžete i do nákupního centra Centre Marine, kde je množství francouzských módních obchodů. Kousek za městem jsou i hypermarkety.

Trajekty z přístavu Dunkirk jezdí jen na jedné trase - do přístavu Dover v Anglii, 11x denně.

Průvodce přístavem Dover

Přístavní město Dover se nachází na jihovýchodu Anglie v hrabství Kent. Hlavní trajektový přístav leží na pobřeží Lamanšského průlivu, na jeho nejužším místě mezi Anglií a Francií. Dover má světově nejrušnější přístav, neboť jím každoročně projede zhruba 16 milionů cestujících, 2 milionu nákladních automobilů, 3 milionu automobilů a motocyklů a 86000 autobusů. Tamní ikonická kulisa v podobě Bílých útesů doverských je k vidění při příjezdu do přístavu.

Oblíbenou turistickou atrakcí je hrad Dover z 12. století, který stojí nad městem. Středověký hrad nese, díky obrannému významu, který měl po staletí, název "Klíč do Anglie". Jedná se také o největší anglický hrad, jenž dnes navíc patří mezi britské památky s velkým historickým významem, přičemž stavby takto označené (tzv. Scheduled Monument) jsou chráněny před neoprávněnými změnami či úpravami. Hrad má mezinárodně uznávaný status a je součástí, včetně jeho tajných chodeb a okolní krajiny, anglického dědictví.