Trajekt z Calais do Folkestonu

Linka Calais Folkestone spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Eurotunnel. Plavba probíhá 50 krát v každém den s dobou plavby přibližně 35 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Calais Folkestone se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Calais do Folkestonu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie do Anglie

Provozovatelé trajektů na trase Calais - Folkestone

  • Eurotunnel
    • 50 plaveb denně 35 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Calais Folkestone

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Calais Folkestone je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Calais

Calais je významné přístavní město v severní Francii, které leží na pobřeží Lamanšského průlivu a od anglického města Dover ho dělí kolem 35 km přes kanál La Manche. Za jasného dne je z Calais možné vidět bílé útesy Doveru. Staré město Calais, známé jako Calais-Nord, se nachází na umělém ostrově a je obklopeno kanály a přístavy. Modernější část Calais, známá jako St-Pierre, se nachází jižně od starého města.

Návštěvníci města se mohou pokochat výhledem z vyhlídkové věže Tour du Guet, která se nachází na náměstí Place d'Armes. Věž byla postavena v 13. století, ale původně sloužila jako vodní věž a do roku 1848 jako maják.

Z hlediska počtu cestujících je Calais čtvrtý největší francouzský přístav. Pro mnohé cestující z Velké Británii je hlavní branou do Francie. Přístav je vzdálen méně než 3 hodiny autem z Paříže, Bruselu a Londýna a je propojen s několika dálnicemi. Trajekty odcházejí z Calais do Doveru průměrně každých 30 minut, s asi 50 plavbami denně a s dobou plavby asi 75 minut.

Průvodce přístavem Folkestone

Folkestone je pobřežní letovisko v hrabství Kent, Anglie, bývala normandská pevnost. Název města Folkestone sahá až do konce 7. století.
Útoky Vikingů byly velmi časté v této oblasti a způsobily značné škody místním obyvatelům až do X. století. V roce 1920 sesuv půdy ve Folkestone odhalil pozůstatky velkého římského statku s koupelnou a topením, s nádvořím s mozaikovou podlahou, a kuchyň s dvěma krby.
V roce 1971 v leteckých hangárech blízko Folkestone otevřel se nevládní Muzeum bitvy o Británii.