Trajekt z Calais do Folkestonu

Linka Calais Folkestone spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Eurotunnel. Plavba probíhá 56 krát v každém den s dobou plavby přibližně 35 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Calais Folkestone se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Calais - Folkestone

Průměrné ceny na trase Calais Folkestone

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Calais Folkestone je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Calais

Calais je významné přístavní město v severní Francii, které leží na pobřeží Lamanšského průlivu a od anglického města Dover ho dělí kolem 35 km přes kanál La Manche. Za jasného dne jsou z Calais možné vidět bílé útesy Doveru. Staré město Calais, známé jako Calais-Nord, se nachází na umělém ostrově a je obklopeno kanály a přístavy. Modernější část Calais, známá jako St-Pierre, se nachází jižně od starého města.

Návštěvníci Calais se mohou pokochat výhledem z vyhlídkové věže Tour du Guet, která se nachází na náměstí Place d'Armes. Věž byla postavena v 13. století, ale původně sloužila jako vodní věž a do roku 1848 jako maják.

Z hlediska počtu cestujících je Calais čtvrtý největší francouzský přístav. Pro mnohé cestující z Velké Británie je hlavní branou do Francie. Přístav je vzdálen méně než 3 hodiny autem z Paříže, Bruselu a Londýna a je propojen s několika dálnicemi. Trajekty odjíždí z Calais do Doveru cca 50x denně, v průměru každých 30 minut, přičemž plavba zabere asi 75 minut.

Průvodce přístavem Folkestone

Město a přístav Folkestone se nachází v jihovýchodní části Anglie v hrabství Kent a leží na pobřeží Lamanšského průlivu. Město se rozléhá na jihu Severního Downsu, kde se pevnina setkává s mořem, a na rozdíl od bílých křídových útesů nedaleko Doveru jsou jílové útesy na Folkestone zelenkavé a modravé barvy. Potok (The Pent Stream), který prochází mezi útesy ve Folkestone, původně poskytoval útočiště pro rybářská plavidla. Část města také hraničí s Kent Downs, tzn. s chráněnou krajinnou oblastí (Area of Outstanding Natural Beauty), a parkem (Brockhill Country Park). Ten je situován západně od města a nachází se zde mj. krásné jezero, turistické stezky, díky kterým se návštěvníci dostanou např. ke známému kanálu (Royal Military Canal) poblíž města Hythe.

Folkestone má také dvě významné památky spojené s Bitvou o Británii. První je muzeum související s touto válkou (Kent Battle of Britain Museum) ve městě Kent, které je nejstarší britské muzeum s tímto zaměřením, a druhý je památník (Battle of Britain Memorial) ve vesnici Capel-le-Ferne.

Městský přístav je v současnosti využíván hlavně městskou rybářskou flotilou a také rekreačními loděmi.