Calais
Folkestone
Trajekty do Anglie
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

Trajekt z Calais do Folkestone

Linka Calais Folkestone spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, LeShuttle (Eurotunnel). Plavba probíhá 56 krát v každém den s dobou plavby přibližně 35 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Calais Folkestone se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Calais do Folkestone

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie do Anglie
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

Jak dlouho trvá trajekt z Calais do Folkestone?

Doba plavby trajektem z Calais do Folkestone je přibližně 35m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.

Které trajektové společnosti operují mezi Calais a Folkestone?

Existuje 1 trajektový operátor pro Calais až Folkestone a toto je
  • Eurotunnel

Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Calais do Folkestone?

Rezervujte si trajekty z Calais do Folkestone prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.

Můžete cestovat pěšky na trajektu z Calais do Folkestone?

Ne, nemůžete cestovat jako pěší cestující, v současné době můžete na trajektu cestovat pouze s vozidlem.

Můžete vzít své auto na trajekt z Calais do Folkestone?

Ano, můžete cestovat vozidlem z Calais do Folkestone s
  • Eurotunnel

Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Calais do Folkestone?

Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
  • Eurotunnel

Jaká je vzdálenost z Calais do Folkestone?

Vzdálenost mezi Calais a Folkestone je přibližně 44 námořních mil.

Průvodce přístavem Calais

Calais je významné přístavní město v severní Francii, které leží na pobřeží Lamanšského průlivu a od anglického města Dover ho dělí kolem 35 km přes kanál La Manche. Za jasného dne jsou z Calais možné vidět bílé útesy Doveru. Staré město Calais, známé jako Calais-Nord, se nachází na umělém ostrově a je obklopeno kanály a přístavy. Modernější část Calais, známá jako St-Pierre, se nachází jižně od starého města.

Návštěvníci Calais se mohou pokochat výhledem z vyhlídkové věže Tour du Guet, která se nachází na náměstí Place d'Armes. Věž byla postavena v 13. století, ale původně sloužila jako vodní věž a do roku 1848 jako maják.

Z hlediska počtu cestujících je Calais čtvrtý největší francouzský přístav. Pro mnohé cestující z Velké Británie je hlavní branou do Francie. Přístav je vzdálen méně než 3 hodiny autem z Paříže, Bruselu a Londýna a je propojen s několika dálnicemi. Trajekty odjíždí z Calais do Doveru cca 50x denně, v průměru každých 30 minut, přičemž plavba zabere asi 75 minut.


Průvodce přístavem Folkestone

Město a přístav Folkestone se nachází v jihovýchodní části Anglie v hrabství Kent a leží na pobřeží Lamanšského průlivu. Město se rozléhá na jihu Severního Downsu, kde se pevnina setkává s mořem, a na rozdíl od bílých křídových útesů nedaleko Doveru jsou jílové útesy na Folkestone zelenkavé a modravé barvy. Potok (The Pent Stream), který prochází mezi útesy ve Folkestone, původně poskytoval útočiště pro rybářská plavidla. Část města také hraničí s Kent Downs, tzn. s chráněnou krajinnou oblastí (Area of Outstanding Natural Beauty), a parkem (Brockhill Country Park). Ten je situován západně od města a nachází se zde mj. krásné jezero, turistické stezky, díky kterým se návštěvníci dostanou např. ke známému kanálu (Royal Military Canal) poblíž města Hythe.

Folkestone má také dvě významné památky spojené s Bitvou o Británii. První je muzeum související s touto válkou (Kent Battle of Britain Museum) ve městě Kent, které je nejstarší britské muzeum s tímto zaměřením, a druhý je památník (Battle of Britain Memorial) ve vesnici Capel-le-Ferne.

Městský přístav je v současnosti využíván hlavně městskou rybářskou flotilou a také rekreačními loděmi.


Calais do Folkestone Jízdní řády trajektů

Rozvrhy trajektů mezi 22/04/2024 a 28.04.2024


Provozovatel Čas odjezdu (nejbližší k zvolenému) Čas příjezdu Doba plavby Dny plachtění
LeShuttle (Eurotunnel) 00:18 00:53 35 minut Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 00:20 00:55 35 minut
LeShuttle (Eurotunnel) 01:20 01:55 35 minut Mon, Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 01:40 02:15 35 minut Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 01:43 02:18 35 minut Út
LeShuttle (Eurotunnel) 01:45 02:20 35 minut St
LeShuttle (Eurotunnel) 02:18 02:53 35 minut Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 02:20 02:55 35 minut
LeShuttle (Eurotunnel) 02:50 03:25 35 minut Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 03:05 03:40 35 minut Mon, St
LeShuttle (Eurotunnel) 03:20 03:55 35 minut Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 04:18 04:53 35 minut Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 04:20 04:55 35 minut
LeShuttle (Eurotunnel) 04:26 05:01 35 minut Út
LeShuttle (Eurotunnel) 04:45 05:20 35 minut Mon
LeShuttle (Eurotunnel) 05:20 05:55 35 minut Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 05:27 06:02 35 minut Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 05:35 06:10 35 minut St
LeShuttle (Eurotunnel) 06:14 06:49 35 minut Út
LeShuttle (Eurotunnel) 06:18 06:53 35 minut Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 06:20 06:55 35 minut Pá, Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 06:25 07:00 35 minut Mon
LeShuttle (Eurotunnel) 06:50 07:25 35 minut
LeShuttle (Eurotunnel) 07:18 07:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 07:20 07:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 07:50 08:25 35 minut Mon, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 08:18 08:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 08:20 08:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 08:45 09:20 35 minut St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 08:48 09:23 35 minut Út
LeShuttle (Eurotunnel) 08:50 09:25 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 09:18 09:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 09:20 09:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 09:36 10:11 35 minut Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 09:48 10:23 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 09:50 10:25 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 10:18 10:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 10:20 10:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 10:48 11:23 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 10:50 11:25 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 11:18 11:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 11:20 11:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 11:36 12:11 35 minut Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 11:48 12:23 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 11:50 12:25 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 12:18 12:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 12:20 12:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 12:48 13:23 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 12:50 13:25 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 13:18 13:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 13:20 13:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 13:36 14:11 35 minut Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 13:48 14:23 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 13:50 14:25 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 14:18 14:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 14:20 14:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 14:48 15:23 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 14:50 15:25 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 15:18 15:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 15:20 15:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 15:48 16:23 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 15:50 16:25 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 16:18 16:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 16:20 16:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 16:48 17:23 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 16:50 17:25 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 17:18 17:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 17:20 17:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 17:48 18:23 35 minut Út
LeShuttle (Eurotunnel) 17:50 18:25 35 minut Mon, St, Čt, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 18:18 18:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 18:20 18:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 18:47 19:22 35 minut St
LeShuttle (Eurotunnel) 18:48 19:23 35 minut Út, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 18:50 19:25 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 19:18 19:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 19:20 19:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 19:48 20:23 35 minut Út
LeShuttle (Eurotunnel) 19:50 20:25 35 minut Mon, Čt, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 19:58 20:33 35 minut St
LeShuttle (Eurotunnel) 20:18 20:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 20:20 20:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 20:48 21:23 35 minut Út
LeShuttle (Eurotunnel) 20:50 21:25 35 minut Mon, Pá
LeShuttle (Eurotunnel) 21:18 21:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 21:20 21:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 21:48 22:23 35 minut Út
LeShuttle (Eurotunnel) 21:50 22:25 35 minut Mon, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 22:18 22:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 22:20 22:55 35 minut Mon, Pá, Sat, Sun
LeShuttle (Eurotunnel) 22:48 23:23 35 minut Út
LeShuttle (Eurotunnel) 22:50 23:25 35 minut Mon, Pá
LeShuttle (Eurotunnel) 23:18 23:53 35 minut Út, St, Čt
LeShuttle (Eurotunnel) 23:20 23:55 35 minut
LeShuttle (Eurotunnel) 23:22 23:57 35 minut Sat
LeShuttle (Eurotunnel) 23:40 00:15 35 minut Sun

Na palubě trajektů

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.