COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Fishguard - Rosslare je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Fishguard do Rosslare

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Walesu do Irsko

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Fishguard - Rosslare

    • 14 Sailings Weekly 3 hr 30 min
    • Get price

Trajekt z Fishguard do Rosslare

Linka Fishguard Rosslare spojuje Wales s Irsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Fishguard Rosslare se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Fishguard

Fishguard je pobřežní město v Pembrokeshire, v jihozápadní části Walesu. Je rozděleno do dvou částí: hlavní město Fishguard a Dolní Fishguard (nebo jak ho místní nazývají "Níže město"). Město se rozprostírá až k ústí řeky Gwaun, kde se nachází rybářská flotila a krátká hráz. V hlavním městě najdou návštěvníci farní kostel a typické uličky s obchody, kavárnami a puby.

Oblast v okolí města je oblíbená mezi milovníky přírody, protože je bohatá na flóru a faunu. Je zde množství divokých květin a mořských savců, včetně šedých tuleňů, dokonce zde najdete i sviňuchy a delfíni. Je zde také možné pozorovat místní ptactvo. Například druh Vodouš rudonohý (lat. Tringa totanus) se pravidelně krmí v přístavu v Dolním Fishguard. Dá se zde také vidět druh Bramborníček černohlavý (lat. Saxicola Rubicone).

Fishguard je jedním ze dvou přístavů v oblasti Pembrokeshire, které zajišťují trajektovou přepravu do Irska. Přístav se nachází v Goodwicku, pouze 1,5 km od centra města Fishguard. V trajektových terminálu přístavu operuje společnost Stena Line a najdete zde kavárna, která nabízí teplé a studené nápoje a jiné občerstvení, bar Cuppacabana a různé prodejní automaty.


Průvodce přístavem Rosslare

Vesnice Rosslare se nachází v irské provincii Wexford a již více než sto let se řadí k oblíbeným rekreačním střediskům turistů. Celý název zní Rosslare Strand, používá se k rozlišení od nedalekého přístavu Rosslare. Tamní obyvatelé jsou hrdí na to, že je jejich vesnice jednou z nejslunnějších lokalit v Irsku. Rosslare Strand drží rekord, který ukazuje, že má ročně v průměru o 300 hodin více slunečního svitu než zbytek Irska. Dlouhá písečná pláž je oceněna statusem Modré vlajky (tzn. certifikátem potvrzujícím, že místo splnilo velmi přísná pravidla), a proto je oblíbená u plavců i rodin. Nedaleko vesnice je navíc několik kvalitních golfových hřišť.

Zařízení přístavu zahrnuje restauraci, bar, čekárnu, dětský koutek, obchody, půjčovnu aut, přebalovací koutek, směnárnu a kancelář Ministerstva zemědělství. Trajekty plují do Pembroke (přejezd trvá cca 4 hodiny), Fishguard (3 hodiny a 30 minut), Cherbourg a Roscoff ve Francii.