Trajekt z Fishguardu do Rosslaru

Linka Fishguard Rosslare spojuje Wales s Irsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Fishguard Rosslare se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Fishguardu do Rosslaru

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Walesu do Irska

Provozovatelé trajektů na trase Fishguard - Rosslare

  • Stena Line
    • 14 plaveb týdně 3 hod 15 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Fishguard Rosslare

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Fishguard Rosslare je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Fishguard

Fishguard je pobřežní město v Pembrokeshire, v jihozápadní části Walesu. Je rozděleno do dvou částí: hlavní město Fishguard a Dolní Fishguard (nebo jak ho místní nazývají "Níže město"). Město se rozprostírá až k ústí řeky Gwaun, kde se nachází rybářská flotila a krátká hráz. V hlavním městě najdou návštěvníci farní kostel a typické uličky s obchody, kavárnami a puby.

Oblast v okolí města je oblíbená mezi milovníky přírody, protože je bohatá na flóru a faunu. Je zde množství divokých květin a mořských savců, včetně šedých tuleňů, dokonce zde najdete i sviňuchy a delfíni. Je zde také možné pozorovat místní ptactvo. Například druh Vodouš rudonohý (lat. Tringa totanus) se pravidelně krmí v přístavu v Dolním Fishguard. Dá se zde také vidět druh Bramborníček černohlavý (lat. Saxicola Rubicone).

Fishguard je jedním ze dvou přístavů v oblasti Pembrokeshire, které zajišťují trajektovou přepravu do Irska. Přístav se nachází v Goodwicku, pouze 1,5 km od centra města Fishguard. V trajektových terminálu přístavu operuje společnost Stena Line a najdete zde kavárna, která nabízí teplé a studené nápoje a jiné občerstvení, bar Cuppacabana a různé prodejní automaty.

Průvodce přístavem Rosslare

Rosslare (což v irštině znamená "prostřední poloostrov") je vesnice v hrabství Wexford, která je považována za turistické letovisko nejméně 100 let. Rosslare je slunečné město: tady se registruje na 300 hodin více slunečního svitu ročně, než je průměr v Irsku. Dlouhé písčité pláže obdržely Modrou vlajku čistoty a proto přitahují plavce a rodiny, je zde i mnoho dobrých golfových hřišť. Většinou port se specializuje na servisní nákladní a osobní trajekty do Velké Británie a Francie. Rosslare Europort se také aktivně používá pro import vozů.