Trajekt z Pembroku do Rosslaru

Linka Pembroke Rosslare spojuje Wales s Irsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Irish Ferries. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin 1 minuta.

Doba a frekvence plavby na trase Pembroke Rosslare se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Pembroke - Rosslare

Průměrné ceny na trase Pembroke Rosslare

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Pembroke Rosslare je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Pembroke

Toto okouzlující město, obklopené historickou zdí, bylo založeno před více než 900 lety a je známé pro svůj Normandský palác - jeden z nejlepších v Británii a jeden z nejznámějších ve Walesu. Bylo to místo narození Jindřicha VII., zakladatele dynastie Tudorovců.
Na hlavní ulici, která je ovládána gregoriánskými budovami, najdete spoustu obchodů, bank a restaurací. Na místním rybníku vidíte labutě, volavky, kachny a další vodní ptactva. A pokud budete mít štěstí, můžete dokonce vidět vydry.

Průvodce přístavem Rosslare

Vesnice Rosslare se nachází v irské provincii Wexford a již více než sto let se řadí k oblíbeným rekreačním střediskům turistů. Celý název zní Rosslare Strand, používá se k rozlišení od nedalekého přístavu Rosslare. Tamní obyvatelé jsou hrdí na to, že je jejich vesnice jednou z nejslunnějších lokalit v Irsku. Rosslare Strand drží rekord, který ukazuje, že má ročně v průměru o 300 hodin více slunečního svitu než zbytek Irska. Dlouhá písečná pláž je oceněna statusem Modré vlajky (tzn. certifikátem potvrzujícím, že místo splnilo velmi přísná pravidla), a proto je oblíbená u plavců i rodin. Nedaleko vesnice je navíc několik kvalitních golfových hřišť.

Zařízení přístavu zahrnuje restauraci, bar, čekárnu, dětský koutek, obchody, půjčovnu aut, přebalovací koutek, směnárnu a kancelář Ministerstva zemědělství. Trajekty plují do Pembroke (přejezd trvá cca 4 hodiny), Fishguard (3 hodiny a 30 minut), Cherbourg a Roscoff ve Francii.