Trajekt z Folegandrosu do Thira

Trajektová trasa Folegandros Thira spojuje Kykladské ostrovy s Kykladské ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Zante Ferries se plaví 3 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 3 hodin 5 minut. zatímco Trajekty společnosti Sea Jets se plaví 16 krát za týden, plavba trvá od 35 min.

Celkově je tu 19 plaveb týden na trase z Folegandros Thira mezi Kykladské ostrovy a Kykladské ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Folegandros - Thira

  • Zante Ferries
    • 3 plavby týdně 3 hod 5 min
    • Zjistit cenu
  • Sea Jets
    • 16 plaveb týdně 35 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Folegandros Thira

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Folegandros Thira je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Folegandros

Folegandros je řecký ostrov v Egejském moři. Spolu s ostrovy Sikinos, Ios, Anafi a Santorini je součástí souostroví Kyklady. Jedná se o poměrně malý ostrov, který má kolem 32 km čtverečních a asi 760 obyvatel, kteří žijí ve třech vesnicích: Chora, Karavostásis (též přístav) a Ano Měří. Turisté si mohou z kostela Panaghia, který se nachází na vrcholu kopce, vychutnat krásný výhled na vesničku Chora a celé západní pobřeží ostrova. Na ostrově najdete spoustu krásných pláží, ale všechny jsou poměrně těžko dostupné. K některým se dá dostat krátkou procházkou, zatímco jiné jsou dostupné pouze lodí. Dvě pláže, které jsou přístupné pouze autem jsou Karavostasi a Anjali.

Na ostrov se dostanete konvenčními a vysokorychlostními trajekty či "létajícím delfínem". Lodě směřují do přístavů Pireus, Rafina, na ostatní Kykladské ostrovy, Krétu, Rhodos a také na Dodekanéského ostrovy a ostrovy ve východní části Egejského moře. Doba plavby závisí na destinace a typu trajektu, ale pohybuje se v rozmezí od 3,5 hodiny do 11 hodin. Přístav na ostrově Folegandros - Karavostasi - má pro návštěvníky k dispozici několik obchodů a restaurací.