Trajekt z Fournoi do Kalymnosu

Trajektová trasa Fournoi Kalymnos spojuje Egejské ostrovy s Dodekanézy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Dodekanisos Seaways se plaví 3 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 2 hodin 55 minut. zatímco Trajekty společnosti Hellenic Seaways se plaví 1 krát za týden, plavba trvá od 3 hod 50 min.

Celkově je tu 4 plaveb týden na trase z Fournoi Kalymnos mezi Egejské ostrovy a Dodekanézy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Fournoi - Kalymnos

Průvodce přístavem Fournoi

Fournoi je souostroví malých řeckých ostrovů, které leží mezi ostrovy Ikaria, Samos a Patmos na severu Egejského moře. Hlavní ostrov souostroví je Fournoi, přičemž jeho hlavní město nese stejný název a je také hlavním přístavem ostrova. V dřívějších dobách bylo město nazýváno Korseon a bylo plné pirátů. Nedotčený ostrov má bohatou historii se starobylými ruinami rozptýlenými po celém ostrově, pocházející z iónského, klasického a helénistického období. Turisté zde najdou ruiny starověkého chrámu (Kamari), pozůstatky domů na mořském dně, Kyklopskú stěnu s pozůstatky Akropole na kopci Ai Giorgis, starobylý lom na pláži Petrokopio či svatyni Poseidona v Agia Triada. Hlavním zdrojem příjmů pro obyvatele ostrova je rybolov, zemědělství, farmářství a samozřejmě cestovní ruch. Na ostrově jsou krásné pláže, jako například Vlychada, Versilia, Petrokopio, Elidaki a Bali.

Průvodce přístavem Kalymnos

Kalymnos je řecký ostrov v jihovýchodní části Egejského moře, nachází na západ od poloostrova Bodrum, mezi ostrovy Kos a Leros.