COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Ghazaouet - Almería je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Ghazaouet do Almería

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Alžírska do Španělsko

Provozovatelé trajektů na trase Ghazaouet - Almería

    • 3 Sailings Weekly 8 hr
    • Get price

Trajekt z Ghazaouet do Almería

Linka Ghazaouet Almería spojuje Alžírsko s Španělsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Trasmediterranea. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Ghazaouet Almería se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Ghazaouet

Ghazaouet je nejzápadněji přístavní město Alžírska, které leží v dobře chráněném zálivu asi 70 km od města Tlemcen. Historie města se datuje zpět do románské doby, kdy se město jmenovalo Ghazaouet Ad Fratres (v překladu dva bratři), což je odvozeno od dvou skal, které se nacházejí v přístavu. Později, pod francouzskou nadvládou, byl přístav přejmenován na Nemours po francouzském aristokratovi, který tam vládl. Město mělo vynikající pověst pro své kvalitní ančovičky a sardinky, konzervované ve jeho továrně.

Se svým krytým trhem a hlavním kostelem, který nyní funguje jako knihovna, si centrum města zachovává typickou francouzskou atmosféru. Pro návštěvníky, kteří hledají dobré místo na procházku je ideální Pecherie na východním konci přístavu. Zde lze pozorovat nakládání ryb na rybářské lodě a také místních obyvatel, kteří chytají ryby. Pro ty nejlepší pláže třeba zamířit trochu dál od přístavu.

Trajekt směřuje z Ghazaouetu do Almeria ve Španělsku. Plavba trvá asi 8 hodin.


Průvodce přístavem Almería

Almería je španělské město nacházející se v jihovýchodní části země, které leží na pobřeží Středozemního moře. Andaluské město je jednou z hlavních destinací podél pobřeží v regionu, který je charakteristický panenskými plážemi a semi pouštním ekosystémem vnitrozemí. Město bylo v období kordóbského kalifátu jedním z nejdůležitějších přístavů. Jeho úzké uličky jsou plné vybělených domů, citadel a katedrál. Kromě historie a kultury, město nabízí návštěvníkům pláže, hory, pobřežní přírodní rezervace či gastronomické zážitky, což zajistí, že Vám návštěva Almeríe zůstane ještě dlouho v paměti.

Oblíbenou památkou ve městě je katedrála, která se vypíná v srdci historického centra města. Katedrála se svými věžemi a silnými zdmi podobá spíše na pevnost než na chrám. Je to proto, že město muselo v minulosti snášet časté útoky berberských pirátů. V blízkosti katedrály se také nachází klášter Purasand a biskupský palác.

Almería má přístav pro kotvení výletních lodí a normálně poskytuje spojení do Ghazaouet (Alžírsko), Oran (Alžírsko), Nador (Maroko) a Melilly.