COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Graciosa

Sopečný ostrov Graciosa je součástí souostroví Azory, které se nachází uprostřed Atlantického oceánu.

Graciosa je známá jako "bílý ostrov" díky bílému jílu a vyběleným domem. Z ostrova vyzařuje venkovské kouzlo a klid. Najdete zde i větrné mlýny v holandském stylu, které jsou roztroušeny po rozlehlých polích a barevných vinicích.

Pokud budete ve Vile da Praia, určitě musíte navštívit kostel Sv Mateuse, kde najdete fascinující varhany z 18. století.

Pokud si uděláte výlet na 129 mílovou horu "Monte de Nossa Senhora da Ajuda", tak se Vám naskytne nádherný výhled na Santa Cruz. V okolí je také pár krásných svatyní, přičemž nejpozoruhodnější je kaple 'Chapel of our Lady of Help', což je příkladem opevněné církevní architektury.

Pokud se vypravíte do jedné ze sirných jeskyní ostrova, a hlavně do "Furna do Enxofre", bude to pro Vás jistě nezapomenutelný zážitek. Je zde 100 metrů hluboký přírodní tunel, který vede k jezeru, naplněného sírovou vodou v sopečném kráteru. I když je voda studená, je zcela bezpečné se v ní koupat a má pozitivní vliv na Vaši pokožku.

Na jihu ostrova, ve městě Carapace, najdete různé minerální koupele. Zde si můžete odpočinout v horkých lázní, o nichž se předpokládá, že mají léčivé účinky.

Sopečná půda zde podporuje růst vinné révy a je jasné, že Graciosa se pyšní několika kvalitními víny. V národopisném muzeu v Santa Cruz se můžete dozvědět vše, co potřebujete vědět o místní vinařské kultuře.

Graciosa je velmi dobře propojena s ostatními Azorami. Časté plavby s krátkým trváním sem směřují z ostrovů Terceira, Pico, Sao Jorge, Faial a São Miguel. Jednou týdne sem také přicházejí lodě ze Santa Marie a Flores, přičemž plavba trvá téměř celý den.

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Graciosa