COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do São Jorge

Sao Jorge je dlouhý, úzký ostrov v portugalském souostroví Azory v severním Atlantiku.

Sopečný hřeben táhnoucí se ze severozápadu na jihovýchod působí jako páteř ostrova, takže je ideální prázdninovou destinací pro pěší turistiku nebo pro výlety na horském kole. Najdete zde i hluboké kaňony se svislým vzestupem.

Jedna z nejatraktivnějších turistických tras Vás zavede až do Faja do Santa Cristo, kde narazíte na krásný kostel a obrovskou lagunu, ve které jsou mušle, což je oblíbená místní pochoutka. Pokud budete mít možnost, také nezapomeňte ochutnat některé ze světoznámých sýrů ostrova Sao Jorge.

Další skvělý způsob, jak si užít toto místo je na koni, protože Azory jsou domovem mnoha ušlechtilých plemen jako např. portugalské plemena Lusitano a Cruzado.

Sao Jorge se také může pochlubit některými úžasnými budovami. Jednu z nich lze nalézt ve městě Manado; krásný kostel Sv Barbary. Má nadherne zdobený strop a je to ten nejlepší příklad náboženské architektury na souostroví.

Stejně jako všechny ostrovy, které patří do souostroví Azory, moře při Sao Jorge poskytuje možnosti na fantastické potápění, rybaření a plachtění. Je to také jedno z nejlepších míst na světě na pozorování velryb a na potápění se se žraloky.

V červenci ostrov opravdu ožívá během "Semana Cultural das Velas", což je týdenní kulturní festival ve městě Velas. Během něj se uskutečňují hudební vystoupení, námořní show a vynikající gastronomické trhy.

Můžete plavat na Velas směrem na severozápad na Sao Jorge z Azorských ostrovech Faial, Flores, Sao Miguel, Terceira, Graciosa a Pico.

Tyto trasy jsou provozovány společností Atlanticoline, která poskytuje několik plaveb každý týden.

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v São Jorge