Trajekt z Heraklión do Thira

Trasa trajektu z Heraklión Thira spojuje Kréta s Kykladské ostrovy i nyní je provozovaná 3 lodními společnostmi. Minoan Lines provozuje své plavby až 3 krát týden, Anek Lines 1 krát týden & Trajekt společnosti SeaJets je k dispozici 14 krát týden.

Celkově jsou tady v nabídce 18 plavby týden na trase z Heraklión Thira mezi Kréta a Kykladské ostrovy, s 3 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Provozovatelé trajektů na trase Heraklión - Thira

Průměrné ceny na trase Heraklión Thira

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Heraklión Thira je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Heraklión

Heraklion je hlavní město ostrova Kréta. Oblíbenou atrakcí v blízkosti města je Knossos, vzdálen asi 5 km od Heraklionu. Tato významná archeologická lokalita byla kdysi palácem krále Minos a podle legendy i domovem pro Minotaura. Palác byl postaven na zbytcích bývalého neolitické osídlení kolem roku 1900 před naším letopočtem.

Pokud patříte k milovníkům historie, tak určitě nevynechejte návštěvu Archeologického muzea v Heraklionu, které se nachází na rohu hlavního náměstí Eleftherias v přestavěné elektrárně. Muzeum vystavuje mnoho artefaktů z Knossos, Phaistos, Archanes, Zakros a mnoho dalších významných archeologických lokalit na ostrově. Tyto sbírky sahají až několik tisíc let zpátky a najdete zde i snad nejslavnější exponát muzea, slavný terakotový "Festoský disk". Dále zde jsou klasické helénské a římské sochy, malby, šperky, nástěnné malby a keramika.

Z přístavu se plaví osobní i nákladní trajekty, a to do destinací jako jsou Santorini, Ios, Paros, Mykonos a Rhodos. K dispozici jsou také pravidelné linky na řeckou pevninu, do přístavu Pireus.