Heraklión
Santorini (Thira)
Trajekty do Kykladské ostrovy
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

Trajekt z Heraklión do Santorini (Thira)

Trasa trajektu z Heraklión Santorini (Thira) spojuje Kréta s Kykladské ostrovy i nyní je provozovaná 5 lodními společnostmi. Blue Star Ferries provozuje své plavby až 1 krát týden, Anek Lines 1 krát týden, SeaJets 12 krát týden, Minoan Lines 3 krát týden & Trajekt společnosti Cyclades Fast Ferries je k dispozici 4 krát týden.

Celkově jsou tady v nabídce 21 plavby týden na trase z Heraklión Santorini (Thira) mezi Kréta a Kykladské ostrovy, s 5 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Alternativy trajektů z Heraklión do Santorini (Thira)

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Kréty do Kykladské ostrovy
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

 • Jak dlouho trvá trajekt z Heraklión do Santorini (Thira)?

  Doba plavby trajektem z Heraklión do Santorini (Thira) je přibližně 2h 59m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.
 • Kolik stojí trajekt z Heraklión do Santorini (Thira)?

  Cena trajektu z Heraklión do Santorini (Thira) se může lišit v závislosti na ročním období. Průměrná cena trajektu z Heraklión do Santorini (Thira) je 390 €.
 • Které trajektové společnosti operují mezi Heraklión a Santorini (Thira)?

  Existuje 5 populárních provozovatelů trajektů pro Heraklión do Santorini (Thira). Jedná se o
  • Blue Star Ferries
  • Anek Lines
  • SeaJets
  • Minoan Lines
  • Cyclades Fast Ferries
 • Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Heraklión do Santorini (Thira)?

  Rezervujte si trajekty z Heraklión do Santorini (Thira) prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.
 • Jaká je vzdálenost z Heraklión do Santorini (Thira)?

  Vzdálenost mezi Heraklión a Santorini (Thira) je přibližně 59 námořních mil.

Průvodce přístavem Heraklión

Heraklion je hlavní město ostrova Kréta. Oblíbenou atrakcí v blízkosti města je Knossos, vzdálen asi 5 km od Heraklionu. Tato významná archeologická lokalita byla kdysi palácem krále Minos a podle legendy i domovem pro Minotaura. Palác byl postaven na zbytcích bývalého neolitické osídlení kolem roku 1900 před naším letopočtem.

Pokud patříte k milovníkům historie, tak určitě nevynechejte návštěvu Archeologického muzea v Heraklionu, které se nachází na rohu hlavního náměstí Eleftherias v přestavěné elektrárně. Muzeum vystavuje mnoho artefaktů z Knossos, Phaistos, Archanes, Zakros a mnoho dalších významných archeologických lokalit na ostrově. Tyto sbírky sahají až několik tisíc let zpátky a najdete zde i snad nejslavnější exponát muzea, slavný terakotový "Festoský disk". Dále zde jsou klasické helénské a římské sochy, malby, šperky, nástěnné malby a keramika.

Z přístavu se plaví osobní i nákladní trajekty, a to do destinací jako jsou Santorini, Ios, Paros, Mykonos a Rhodos. K dispozici jsou také pravidelné linky na řeckou pevninu, do přístavu Pireus.


Průvodce přístavem Santorini (Thira)

Thira je oficiální název ostrova Santorini (Řecko), který se nachází v jižní části Egejského moře, asi 200 km jihovýchodně od řecké pevniny.

Thira je v podstatě to, co zbylo po obrovské sopečné erupce, která zničila osady dříve jediného ostrova kolem roku 1500 před n.l.

Tam jsou krásné výhledy, nádherné západy slunce a nádherný pláže, a proto není překvapením, že Thira je velmi oblíbená u turistů.


Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.