Trajekt z Heyshamu do Douglasu

Linka Heysham Douglas spojuje Anglie s ostrov Man. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Steam Packet. Plavba probíhá 13 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Heysham Douglas se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Heysham - Douglas

Průměrné ceny na trase Heysham Douglas

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Heysham Douglas je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Heysham

Heysham je vesnička v hrabství Lancashire, na severozápadním pobřeží Anglie. Je z ní výhled na zátoku Morecambe. Tato malá půvabná vesnice je vzdálena jen kousek od Lancasteru. Heysham je plný krásných domečků ze 17. století. Je známý svými barevnými květinovými záhony, které již dvakrát získali v Británii cenu v soutěži Bloom Gold. Poměrně blízko obce jsou dvě jaderné elektrárny, ale také lesy, pastviny, písečné pláže a kamenné útesy.

Trajekty se z přístavu plaví do Irska a na ostrov Man (společnost Isle of Man Steam Packet Company). Přístav má k dispozici čekárnu s TV a prodejními automaty, snack bar a restauraci, dětský koutek a také toalety pro zdravotně postižené.

Průvodce přístavem Douglas

Douglas je hlavním městem ostrova Man a jeho největším městem. Je centrem ostrova pro lodní dopravu, nakupování a zábavu. To je sídlo vlády ostrova a jeho finanční centrum. Douglas se nachází v zátoce na východním pobřeží ostrova, na soutoku dvou řek - Do a Glass (od nichž dostal své jméno). Střed města má spíše mírné údolí, zatímco severozápadní a jihovýchodní části jsou kopcovité. Město je obklopeno několika menšími městy a obcí.
Douglas byl hlavním městem ostrova Man od roku 1863, předtím hlavním městem byl Castletown, se kterým jeho teď spojuje železnice. V Douglas sídlí Tinvald - jeden z nejstarších parlamentů na světě.