Trajekt z Hirtshalsu do Larviku

Linka Hirtshals Larvik spojuje Dánsko s Norsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Color Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Hirtshals Larvik se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Hirtshals - Larvik

Průměrné ceny na trase Hirtshals Larvik

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Hirtshals Larvik je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Hirtshals

Přístavní město Hirtshals leží na pobřeží průlivu Skagerrak na ostrově Vendsyssel-Thy, což se nachází v horní části poloostrova Jutland v severním Dánsku. Město známé svým rybářským a trajektovým přístavem je ekonomicky silně závislé na rybolovu a cestovním ruchu, což v letních měsících podporuje i nabídka pronájmu mnoha domů. Trajekty, jejichž cílem je tento přístav, mají na palubě turisty směřující mj. i za nákupy do místních obchodů. Obzvláště Norové sem každoročně míří za nákupy. K návštěvě jistě stojí i jedno z největších evropských akvárií, Nordsoen Oceanarium, kde je k vidění více než 70 různých druhů.

Přístav toho nabízí spoustu, a to při zachování autentické atmosféry. Během návštěvy Hirtshals si můžete vychutnat přírodní prostředí, které přímo vybízí k outdoorových aktivitám.

Z přístavu vyplouvají trajekty do měst Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seydisfjordur a Torshavn.

Průvodce přístavem Larvik

Larvik je město i přístav, který se nachází v kraji Vestfold v Norsku, přičemž se jedná o místo, jehož historie lze dohledat až do pozdního 17. století. Město bylo totiž založeno v roce 1671, a to prvním hrabětem oblasti Laurvig - Ulrik Fredrik Gyldenlove. K vidění je v Larviku například majetek rodiny Treschow, který v současné době vlastní Mille-Marie Treschow, nejbohatší žena Norska. Jmění této rodiny se vztahuje k dvacátým letům 19. století, kdy poslední hrabě oblasti Laurvig oznámil svůj bankrot. Mezi populární atrakce města patří muzeum Hedrum Rural Museum, kostel Berg Stone Church, sdružení Larvik Art Association, řezbářství z doby bronzové (Bronze Age Carvings at Haugen) v Haugen, sdružení Larvik Art Association, oblast the Brunla Burial Area, galerie Galleri Winther.

Z Larviku denně vyplouvají trajekty do dánského Hirtshals. Check-in se otevírá 2 hodiny před vyplutím a všichni cestující musí být přítomni u registrace nejpozději hodinu před odjezdem.