Trajekt z Holyheadu do Dublinu

Trajektová trasa Holyhead Dublin spojuje Wales s Irsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Irish Ferries se plaví 6 krát za den s dobou trvání plavby kolem 2 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Stena Line se plaví 4 krát za den, plavba trvá od 3 hod 15 min.

Celkově je tu 10 plaveb den na trase z Holyhead Dublin mezi Wales a Irsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Holyhead - Dublin

Průměrné ceny na trase Holyhead Dublin

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Holyhead Dublin je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Holyhead

Holyhead je největší město na ostrově Anglesey na severu Walesu. Nachází se na ostrově Holy Island (Svatý ostrov), který je spojen s Anglesey mostem Four Mile Bridge. V polovině 19. století financoval místní filantrop výstavbu hráze "Cobb", přes kterou nyní vede hlavní silnice a železniční trať z / do Holyhead. V centru města najdete řadu míst, kde se dá najíst či nakoupit. Je zde také kino a divadlo. Holyhead často slouží těm, kteří jen potřebují přenocovat během cesty, a proto zde najdete spoustu ubytovacích kapacit pro všechny rozpočty. Kromě toho se můžete těšit na rybaření, golf s přáteli nebo si vyzkoušet plachtění. Přidejte k tomu nádhernou scenérii při procházkách podél pobřeží a zaručeně nebude zklamáni!

Z rušného přístavu v Holyhead se plaví trajekty do Dublinu a Dun Laoghaire v Irsku. Přístav je irskou vstupní branou pro pozemní dopravu ze severního a středního Anglie a Walesu.

Průvodce přístavem Dublin

Dublin je hlavní a největší město v Irsku, nachází se v blízkosti středu východního pobřeží Irska, při ústí řeky Liffey. Dublin je hlavním městem Irska již od středověku.
Dublin je taký hlavním přístavem země v Irském moři. Pokládá se, že první zmínky o Dublinu byly vyrobeny v 140 r. n.l. Ptolemaiosem, který odkazoval na keltské sídliště Eblana Kivitas. Současné město bylo založeno Skandinávci v roce 841 a stalo se baštou a království Vikingů na ostrově.
V 1169 r. Dublin dostal se pod kontrolu Britů a od té doby se stal centrem různých konfliktů a válek po celá staletí.
Dublin je známý pro své historie pivovarnictví a je domovem mnoha slavných spisovatelů: Bernard Shaw, Oskad Wilde, Jonathan Swift, a samozřejmě, James Joyce.