Trajekt z Hullu do Zeebrugge

Linka Hull Zeebrugge spojuje Anglie s Belgie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, P&O Ferries. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 13 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Hull Zeebrugge se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Hull - Zeebrugge

Průměrné ceny na trase Hull Zeebrugge

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Hull Zeebrugge je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Hull

Anglické město Hull, popř. oficiální název Kingston upon Hull, se nachází v honosném kraji East Riding of Yorkshire, na severovýchodě Anglie. Město včetně přístavu leží na břehu řeky Hull, která ústí do řeky Humber, asi 40 km od Severního moře. Historie města sahá až do 12. století, kdy mnichové z Meaux Abbey potřebovali přístav pro export vlny, kterou shromáždili v jejich panství.

Dnešní město Hull se značně liší od toho v minulosti, v posledních několika letech navíc prošlo rekonstrukcí. Město bylo vyhlášeno za britské Město kultury pro rok 2017, a to díky velké míře kulturního i sportovního dědictví. Návštěvníci by neměli zapomenout prozkoumat Staré město a muzeum (Museum Quarter), Hull Marina a akvárium The Deep, které patří k největším na světě a nachází se na Sammy's Point. Z pohledu sportovních nadšenců je toto město známé díky fotbalovému týmu Premier League, fotbalovému klubu Hull City a týmu Super League Rugby nebo Hull FC Rugby Club.

Trajekty odjíždějí z přístavu do Rotterdamu, nizozemského Europortu, s přejezdem trvajícím mezi 10 a 11 hodinami. Vyplouvá se rovněž do Zeebrugge v Belgii, přičemž cesta trvá cca 14 hodin, a do finského města Hamina (každý týden).

Průvodce přístavem Zeebrugge

Zeebrugge je přístavní město na pobřeží Belgii, které je administrativně součástí města Bruggy. Slouží jako mezinárodní přístav a letovisko s hotely, kavárny a pláže. Zeebrugge hrál důležitou roli ve vývoji města Bruggy, které bohužel přišlo o svůj přístav kvůli zanášení před stovkami let. Výstavba nového námořního přístavu v Zeebrugge začala na počátku 20. století, a pak se začala zvyšovat pověst města jako centra umění a cestovního ruchu. Tento přístav je také nejdůležitějším rybářským přístavem v Belgii a velkoobchodní rybí trh, který se nachází tady, je jedním z největších v Evropě. Zebrugge je nejen osobním přístavem s trajekty do Velké Británie, ale slouží také jako centrální přístav pro evropský automobilový průmysl, a je hlavním dopravním uzlem pro dovoz, zpracování a skladování energie, zemědělských produktů a dalších obecných nákladů.