Trajekt z Kirkwallu do Lerwicku

Linka Kirkwall Lerwick spojuje Orknejské ostrovy s Shetlandy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Northlink Ferries. Plavba probíhá 4 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 7 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Kirkwall Lerwick se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Kirkwall - Lerwick

Průměrné ceny na trase Kirkwall Lerwick

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Kirkwall Lerwick je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Kirkwall

Kirkwall je největším a hlavním městem Orknejských ostrovů, které se nacházejí jen kousek od severního pobřeží Skotska. V centru města stojí Katedrála sv. Magnuse, založená na počest svatého Magnuse Erlendsona, orknejského hraběte v letech 1108-1117. Oproti katedrále jsou ruiny biskupského a hraběcího paláce. Ve městě jsou dvě muzea se spoustou historických artefaktů. Na nákupy jsou ideální ulice Albert Street a Bridge Street.

Město leží na hlavním ostrově, asi 10 km od města Finstown, 24 km od St Margaret 's Hope a 26 km od Stromness. 3 km od Kirkwall je trajektový terminál Hatston, kde operuje společnost NorthLink Ferries. Kousek od terminálu najdete místa na nákup či občerstvení. Trajekty se z přístavu plaví do Aberdeenu ve Skotsku, s dobou plavby asi 6 hodin. K dispozici jsou také linky do Lerwicku, hlavního města Shetlandských ostrovů, s dobou plavby přibližně 7 hodin a 45 minut.

Průvodce přístavem Lerwick

Lerwick je nejsevernější přístavní město Skotska, jediné město se statutem města a administrativní centrum na Shetlandských ostrovech. Nachází se na východním pobřeží Mainlandu - hlavního ostrova, ve vzdálenosti 160 km od severního pobřeží Skotska. Název města má norské kořeny a překládá se jako Špinavá zátoka. V 17. století Lerwick byl rybářskou vesnicí, její obyvatelé se především zabývali rybolovem. Přístav obsluhuje trajektové přepravy na skotskou pevninu, Orkneje a také obsluhuje rybářská plavidla.