COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Lampedusa - Linosa je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Provozovatelé trajektů na trase Lampedusa - Linosa

    • 19 Sailings Weekly 1 hour
    • Get price
    • 6 Sailings Weekly 2 hr
    • Get price

Trajekt z Lampedusa do Linosa

Trajektová trasa Lampedusa Linosa spojuje Pelagické ostrovy s Pelagické ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Liberty Lines Fast Ferries se plaví 19 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 1 hour. zatímco Trajekty společnosti Siremar se plaví 6 krát za týden, plavba trvá od 2 hodin.

Celkově je tu 25 plaveb týden na trase z Lampedusa Linosa mezi Pelagické ostrovy a Pelagické ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Průvodce přístavem Lampedusa

Lampedusa je ostrov ležící ve Středozemním moři. Je největším z Pelagických ostrovů a zároveň nejjižnější částí Itálie. Je vzdálen 115 km od tuniského pobřeží, 175 km od Sicílie a 175 km od Malty. Hlavní průmysl ostrova, s výjimkou cestovního ruchu, je rybolov a zemědělství. V průběhu staletí byl ostrov obydlen různými národnostmi a kmeny, včetně Římanů, Arabů a Řeků. Všechny tyto vlivy se odrazily na architektuře a kultuře ostrova.

Ostrov je relativně tichý a proto je ideální destinací pro turisty, kteří si chtějí vychutnat relaxační dovolenou. Přírodní krásy ostrova, nádherné pláže, relax na slunci a koupání v křišťálově čisté vodě, to vše a více Vám nabídne ostrov Lampedusa.

Trajektová doprava propojuje ostrov s přístavem Porto Empedocle, nedaleko Agrigento (Sicílie).


Průvodce přístavem Linosa

Linosa je jeden z Pelagských ostrovů v Sicilském průlivů Středozemního moře. Linosa má sopečný původ a je v podstatě sopkou. I když sopka je neaktivní už 20 století, způsobila tmavošedé obarvení. Pobřeží se skládá z černých pláží a zátoky jsou plné kamenů, což je hodně v kontrastů s modrou oblohou.

Ačkoliv Linosa nemá takovou popularitu mezi turisty jako vedlejší Lampedusa, její hlavní atrakcí je klid na rozdíl od přelidněné Lampedusy.

Jediné město na ostrově má 200 obyvatelů, je to unikátní a nádherná vesnice, která se skládá s několika půvabných barevných menších budov kolem přístavu. Je to perfektní místo pro pomalé procházky.

Linosa je rájem pro milovníky potápění, a to nejenom kvůli své čisté vodě. Moře u Linosy rychle přechází do ohromné hloubky až 300 metrů.