COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Larne - Cairnryan je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Larne do Cairnryan

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Severního Irska do Skotsko

Provozovatelé trajektů na trase Larne - Cairnryan

    • 7 Sailings Daily 2 hr
    • Get price

Trajekt z Larne do Cairnryan

Linka Larne Cairnryan spojuje Severní Irsko s Skotsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, P&O Irish Sea. Plavba probíhá 49 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Larne Cairnryan se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Larne

Larne je přístavní město na východním pobřeží hrabství Antrim v Severním Irsku. Námořní historie města sahá více než 1000 let zpět. V současnosti je Larne hlavním nákladným i osobním přístavem. Město leží na západní straně úzké zátoky, která se vlévá do moře. Na východní straně zátoky je poloostrov Islandmagee a na západě je starověká sopečná formace Plateau Antrim. Město se nachází pouze 40 km od skotské pevniny a poskytuje nádherný výhled na Mull of Kintyre, Rhins of Galloway, Islay a Paps of Jura.

Larne je nejvytíženějším trajektovým přístavem v Severním Irsku a projde jím zhruba milion cestujících a 200 000 vozů ročně. V přístavu najdete salonky, restaurace, bankomaty, obchody, informační centrum pro turisty. Je zde i vlakové a autobusové nádraží. Dvě hlavní trajektové linky z přístavu na britskou pevninu jsou do Cairnryan s dobou plavby kolem 1 hodiny a 45 minut. K dispozici je také linka do Troon s dobou plavby asi 2 hodiny. Rovněž je zde trajekt, který jede na trase Larne - Fleetwood (severozápad Anglie).


Průvodce přístavem Cairnryan

Cairnryan je lineární sídliště v blízkosti silnice A77 vedoucí k jezeru (Loch) Ryan. Sídliště bylo založeno v roce 1701 jako Lohryan, kdy byl postaven dům Lohryan v severní části dnešní obce. Dům byl přestavěn v roce 1820, v důsledku čehož se ukázala jeho krásná struktura. Během druhé světové války Cairnryan se stal druhým nejdůležitějším vojenským přístavem, a armáda postavila tři přístavní hrázy a vojenskou železnici, spojující obec s nedalekým Stranraerem.
Tisíce vojáků byly zde umístěny ve vojenských táborech. Na konci války Atlantická flotila U-Boat kapitulovala v Loch Ryan a byla zde zakotvena před tím, než byla potopena v moře. Zničení plavidel se stalo hlavním místním průmyslem, včetně slavné letadlové lodi HMS Ark Royal a v roce 1990 zde byly demontovány k sešrotování ruské ponorky.