Trajekt z Las Palmasu do Morro Jable

Trajektová trasa Las Palmas Morro Jable spojuje Gran Canaria s Fuerteventura a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Naviera Armas se plaví 9 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 2 hodin. zatímco Trajekty společnosti Fred Olsen Express se plaví 3 krát za den, plavba trvá od 2 hod.

Celkově je tu 30 plaveb týden na trase z Las Palmas Morro Jable mezi Gran Canaria a Fuerteventura. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Las Palmas - Morro Jable

Průměrné ceny na trase Las Palmas Morro Jable

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Las Palmas Morro Jable je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Las Palmas

Las Palmas (oficiálně las Palmas de Gran Canaria), je hlavní město španělského ostrova Gran Canaria (Kanárské ostrovy). Leží v severovýchodní části ostrova Gran Canaria, 150 km od afrického pobřeží. Díky ideálnímu podnebí - teplé, suchá léta a nepříliš chladné zimy - je město oblíbenou turistickou destinací.

Město založil v roce 1478 Juan Rejon. Naleznete zde divadla, kina, operu, koncertní sály, muzea či galerie. K nejpopulárnějším kulturním akcím pořádaným ve městě patří hudební festival a mezinárodní filmový festival. Nejvýznamnější budovy zde lze nalézt v historické části města Vegueta. Některé z budov zde stojí již více než 500 let. Patří mezi ně kostel San Antonio Abad, náměstí Santa Ana, domy Casas Consistoriales, Casa Regental, radnice či katedrála Sv. Anny.

Las Palmas je hlavní trajektový přístav ostrova. Vzhledem k tomu, že se ostrov nachází uprostřed souostroví, poskytuje Las Palmas spojení s několika ostrovy (Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, Tenerife) a také s jihem Španělska (Huelva a Cádiz).

Průvodce přístavem Morro Jable

Morro Jable je město, které se nachází v jižní části ostrova Fuerteventura, v obci Pájara Kanárských ostrovů (Španělsko).
Morro Jable, které bylo kdysi malou rybářskou vesnici s 200 obyvateli se nyní proměnilo v jedno z největších turistických letovisek na ostrově (s 8000 obyvatel). Příliv cestovního ruchu zde začal v 80. letech s rozvojem infrastruktury pro cestovní ruch.
V té době dostat se do střediska bylo možné pouze po písčitých silnicích. Nová silnice byla postavena v roce 1982 a turisté začali sem jezdit velmi často. Navzdory rostoucí popularitě mezi turisty, stará vesnice je stále neporušená, v západní části města se nachází malý přístav, který se používá pouze místními rybáři a jachtaři.