Trajekt z Lavrio do Limnos

Linka Lavrio Limnos spojuje Atény s Egejské ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Hellenic Seaways. Plavba probíhá 5 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin 59 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Lavrio Limnos se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Lavrio - Limnos

Průměrné ceny na trase Lavrio Limnos

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Lavrio Limnos je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Lavrio

Lavrio (někdy nazývané Laurium) je řecké město v regionu Attica v jihovýchodní části země. Město se nachází asi 60 km jihovýchodně od Atén, hlavního města Řecka a severně od mysu Sounio. Lavrio má dlouhou historii v těžbě stříbře a v jedno období to byl hlavní zdroj příjmů pro stát. Městský přístav je v podstatě předměstím Atén, ale není tak důležitý jako přístav Pireus. Rezidenční čtvrť města je v mřížce, přičemž přístav je přímo uprostřed. Město je propojené k novému mezinárodnímu letišti Eleftherios Venizelos a k dálnici Attiki Odos. Nejbližší města jsou Sounion a Keratea.

V přístavu je množství osobních trajektů, jachet, obchodních lodí a rybářských člunů. Díky poloze přístavu trvají plavby na ostatní kykladská ostrovy a ostrovy ve východní části Egejského moře kratší než z jiných přístavů. Trajekty se plaví na ostrovy Kea (Tzia), Kythnos, Syros, Mykonos, Paros, Naxos, Ios, Sikinos, Folegandros, Kimolos, Milos, Amorgos, Kythnos, Tinos a Andros.