Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3305 tras a 674 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Egejské ostrovy

Egejské ostrovy je skupina řeckých ostrovů, které leží v Egejském moři převážně při tureckém pobřeží. Patří sem Lesbos (největší z Egedských ostrovů) a dále ostrovy Thassos, Samos, Chios, Ikaria, Lemnos, Samothrace I některé menší ostrovy.

Trajektová přeprava mezi ostrovy v Egejském moři je poměrně jednoduchá. K dispozici je množství plaveb, které propojují řeckou pevninu s těmito ostrovy, stejně jako i množství plaveb mezi ostrovy samotnými.

Pokud se potřebujete dostat do Řecka, tak existuje mnoho trajektových společností, které nabízejí přepravu z Itálie, které je samo o sobě dobře propojeno se zbytkem Evropy.

Tím, že Egejské ostrovy jsou méně navštěvované než Kyklady nebo Dodekany, si tyto ostrovy udržely větší charakter. Lesbos je dovolenkovým resortem již od římských dob a najdete zde velkou rozmanitost, od přístavu přes hlavní město Mytilene až po klidné horské vesnice, stejně jako rušné střediska a lesy.

Kromě Mytilene si také prohlédněte Ayiassos, krásné město na kopci s dlážděnými uličkami a kosotolom z 12. století. Molyvos na severním pobřeží má nádherný přístav a hrad, zatímco resort Samos je pravděpodobně ten nejkrásnější ze skupiny - s velkými plážemi, hornatým terénem a lesy, fantastickými na dlouhé procházky. Je zde také řada významných archeologických lokalit.

Ikaria je jedním z nejméně navštěvovaných ze všech řeckých ostrovů a je tedy atraktivní pro ty, kteří hledají klidnější prázdninové destinace. Jsou zde dobré písečné pláže a množství středověkých hradů, které byly postaveny tak, aby odolaly útokům pirátů, kteří často útočili na ostrov. Chios je další poměrně klidný ostrov. Je hornatý na severu s zalesněnými údolími a středověkými vesnicemi. Jeho klášter z 11. století je zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Limnos má jeden z největších přírodních přístavů v Egejském moři, dobré pláže a pár historických památek, zatímco Samothrace má kvalitní noční život ve svém přístavu Kamariótissa. V kopcích za ním je obec Hora s ruinami pevnosti a krásným výhledem na moře.

V Thassos na kopci najdete byzantský klášter, úžasné archeologické muzeum a starověký řecký chrám u Alyki, stejně jako skvělé pláže.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Hellenic Seaways
  • Zjistit cenu
 • Turyol
  • Zjistit cenu
 • SeaJets
  • Zjistit cenu
 • Dodekanisos Seaways
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Egejské ostrovy