COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Lerwick - Kirkwall je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Shetlandy do Orknejské ostrovy

Provozovatelé trajektů na trase Lerwick - Kirkwall

    • 3 Sailings Weekly 5 hr 30 min
    • Get price

Trajekt z Lerwick do Kirkwall

Linka Lerwick Kirkwall spojuje Shetlandy s Orknejské ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Northlink Ferries. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 5 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Lerwick Kirkwall se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Lerwick

Lerwick je hlavní město Shetlandských ostrovů. Město, které leží na východním pobřeží Shetlandských ostrovů, je vzdáleno přibližně 160 km od severovýchodního pobřeží Skotska, 340 km severně od Aberdeenu a 370 km západně od Bergenu v Norsku. Ve městě je množství atrakcí, které by se spíše daly očekávat od mnohem větších měst na britské pevnině. Najdete zde mnoho rekreačních a zábavních zařízení, stejně jako široký výběr restaurací, barů a nočních klubů. Život města je soustředěn kolem jeho rušného přístavu, zatímco bývalé doky Hay Dock byly kdysi centrem pro rybolov a stavbu lodí a nyní zde sídlí nádherné Shetlandské muzeum a archiv.

Přístav, který leží na křižovatce Severního moře a severovýchodního Atlantiku, je nejsevernějším přístavem ve Velké Británii. Má novou přístupovou cestu, která byla vybudována, aby usnadnila nalodění na trajekty, které jsou otevřené z obou stran. Kotví zde lodě plující mezi Lerwickem a Aberdeenem, které pravidelně zastavují v Kirkwallu na Orknejských ostrovech.


Průvodce přístavem Kirkwall

Kirkwall je největším a hlavním městem Orknejských ostrovů. Město bylo poprvé zmíněno v sáze o Orknejích v roce 1046. Kirkwall je hlavním městem a administrativním centrem Orkneje. Název je odvozen od staré norštiny, "Kirkjuvagar" znamená "zátoka s církvi" a odkazuje na starší kostel sv. Olafa. Původní město je jedním z nejlépe dochovaných příkladů starověkého města skandinávské mytologie. V roce 1486 osada Kirkwall obdržela postavení města. Během feudálních válek 18. století město bylo těžce poškozeno a kostel sv. Olafa byl zničen. Aktuálním lákadlem je katedrála sv. Magnuse Orknejského, která byla založena v roce 1137 Regnvaldom III.