Lerwick
Kirkwall
Trajekty do Orknejské ostrovy
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Lerwick - Kirkwall je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Trajekt z Lerwick do Kirkwall

Linka Lerwick Kirkwall spojuje Shetlandy s Orknejské ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Northlink Ferries. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 5 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Lerwick Kirkwall se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Shetlandy do Orknejské ostrovy
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

 • Jak dlouho trvá trajekt z Lerwick do Kirkwall?

  Doba plavby trajektem z Lerwick do Kirkwall je přibližně 5h 30m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.
 • Kolik stojí trajekt z Lerwick do Kirkwall?

  Cena trajektu z Lerwick do Kirkwall se může lišit v závislosti na ročním období. Průměrná cena trajektu z Lerwick do Kirkwall je 97 €.
 • Které trajektové společnosti operují mezi Lerwick a Kirkwall?

  Existuje 1 trajektový operátor pro Lerwick až Kirkwall a toto je
  • Northlink Ferries
 • Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Lerwick do Kirkwall?

  Rezervujte si trajekty z Lerwick do Kirkwall prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.
 • Můžete cestovat pěšky na trajektu z Lerwick do Kirkwall?

  Ano, můžete cestovat jako pěší cestující z Lerwick do Kirkwall s
  • Northlink Ferries
 • Můžete vzít své auto na trajekt z Lerwick do Kirkwall?

  Ano, můžete cestovat vozidlem z Lerwick do Kirkwall s
  • Northlink Ferries
 • Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Lerwick do Kirkwall?

  Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
  • Northlink Ferries
 • Jaká je vzdálenost z Lerwick do Kirkwall?

  Vzdálenost mezi Lerwick a Kirkwall je přibližně 129 námořních mil.

Průvodce přístavem Lerwick

Lerwick je hlavní město Shetlandských ostrovů. Město, které leží na východním pobřeží Shetlandských ostrovů, je vzdáleno přibližně 160 km od severovýchodního pobřeží Skotska, 340 km severně od Aberdeenu a 370 km západně od Bergenu v Norsku. Ve městě je množství atrakcí, které by se spíše daly očekávat od mnohem větších měst na britské pevnině. Najdete zde mnoho rekreačních a zábavních zařízení, stejně jako široký výběr restaurací, barů a nočních klubů. Život města je soustředěn kolem jeho rušného přístavu, zatímco bývalé doky Hay Dock byly kdysi centrem pro rybolov a stavbu lodí a nyní zde sídlí nádherné Shetlandské muzeum a archiv.

Přístav, který leží na křižovatce Severního moře a severovýchodního Atlantiku, je nejsevernějším přístavem ve Velké Británii. Má novou přístupovou cestu, která byla vybudována, aby usnadnila nalodění na trajekty, které jsou otevřené z obou stran. Kotví zde lodě plující mezi Lerwickem a Aberdeenem, které pravidelně zastavují v Kirkwallu na Orknejských ostrovech.


Průvodce přístavem Kirkwall

Kirkwall je největším a hlavním městem Orknejských ostrovů. Město bylo poprvé zmíněno v sáze o Orknejích v roce 1046. Kirkwall je hlavním městem a administrativním centrem Orkneje. Název je odvozen od staré norštiny, "Kirkjuvagar" znamená "zátoka s církvi" a odkazuje na starší kostel sv. Olafa. Původní město je jedním z nejlépe dochovaných příkladů starověkého města skandinávské mytologie. V roce 1486 osada Kirkwall obdržela postavení města. Během feudálních válek 18. století město bylo těžce poškozeno a kostel sv. Olafa byl zničen. Aktuálním lákadlem je katedrála sv. Magnuse Orknejského, která byla založena v roce 1137 Regnvaldom III.


Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.