COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Linosa - Lampedusa je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Provozovatelé trajektů na trase Linosa - Lampedusa

    • 19 Sailings Weekly 1 hour
    • Get price
    • 7 Sailings Weekly 2 hr 15 min
    • Get price

Trajekt z Linosa do Lampedusa

Trajektová trasa Linosa Lampedusa spojuje Pelagické ostrovy s Pelagické ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Liberty Lines Fast Ferries se plaví 19 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 1 hour. zatímco Trajekty společnosti Siremar se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 2 hodin 15 minut.

Celkově je tu 26 plaveb týden na trase z Linosa Lampedusa mezi Pelagické ostrovy a Pelagické ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Průvodce přístavem Linosa

Italský ostrov Linosa patří do souostroví Pelagických ostrovů, které leží ve Středozemním moři v Sicilské kanálu. Tento malý ostrov má jen 5,5 km čtverečních. Je tvořen řadou kráterů, z nichž nejvýznamnější je Monte Vulcano, 195 metrů nad mořem. Ostrov se nachází asi 120 km západně od města Gozo na Maltě, 120 km jihovýchodně od Pantellerie, 163 km jižně od Sicílie a 165 km východně od Cape Mahidol v Tunisku. Nejbližší pevnina je ostrov Lampedusa, 43 km jižně od ostrova Linosa.

Přístav se nachází v jižní části ostrova a vyznačuje se africkou a italskou architekturou. Domy mají ploché střechy v jasných pastelových barvách. Ostrov je oblíbený u potápěčů, přičemž nabízí množství různých lokalit, ve kterých je jen kousek od břehu možné se potápět ve velkých hloubkách, kolem 300 metrů.

Jediný způsob, jak se dostat na ostrov Linosa je lodí. Trajekty se plaví z Porto Empedocle na jižní Sicílii nebo z Lampedusy.


Průvodce přístavem Lampedusa

Lampedusa je největším ostrovem italských Pelagských ostrovů, leží nejjižněji od Itálie uprostřed Středozemního moře, na jih od Sicílie. Lampedusa má 5800 obyvatelů, je 12 km dlouhá a 3 km široká.

Lampedusa je nejčastěji navštěvována milovníky přírody. Severní a západní pobřeží ostrova nejsou přístupné, ale na jeho východní a jihovýchodní straně jsou krásné písečné pláže.

Čisté nebe a krásná flora a fauna ostrova lákají sem potápěče, a milovníky procházek přitahují vrcholy Monte Rosso, Monte Nero a Monte Vulcano.

Určitě navštivte "Rabbit Island" ("Králičí ostrov"), který má jednou z nejkrásnějších pláží v celém Středomoří, a je blízko jižnímu pobřeží Lampedusy.