Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2955 tras a 619 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Macao

Macau je malá zvláštní administrativní oblast v jihovýchodní části Číny, vzdálená 65 km západně od Hongkongu.

Macau má bohatou portugalskou koloniální historii. Byla to poslední asijská země, která se vymanila zpod evropské nadvlády v roce 1999. Právě z tohoto důvodu většina architektury a názvy lokalit připomínají Středomoří.

Koloniální minulost je však nejlépe viditelná v "Ruins of St Paul", což je kamenná fasáda jezuitského kostela ze začátku 17. století. Ten bylo původně navržen tak, aby pomohl negramotnénu obyvatelstvu dozvědět se o křesťanství, ale v roce 1835 byl vypálen kuchyňským požárem a zůstalo po něm jen to, co vidět dnes. Pokud vylezete po schodech, tak uvidíte složité biblické řezbářské práce a sochy Panny Marie.

Vezměte si lanovku na Guia Fort do kaple v horní části poloostrova a budete odměněni úžasným panoramatickým výhledem na město. Tyto stavby byly postaveny v 16.století po neúspěšném útoku Nizozemska a zachovaly si většinu svých původních prvků.

Macau se také spojuje s hazardními hrami. Ty byly legalizovány v roce 1850 a tvoří 50% ekonomiky země, což znamená větší tržby než v Las Vegas. Zkuste své štěstí ve světoznámých kasinech Lisboa a Sands Casinos. Pokud Vás hazardní hry nelákají, tak alespoň poobdivujte velikost a velkolepost kasin.

V zemi také najdete množství luxusních restaurací, které lahodit každé chuti. Můžete se těšit na různé populární portugalské jídla jako například brambory a klobásové polévku, solené tresky a vajíčkový dortu. Stejně můžete ochutnat některé místní speciality, které jsou kombinací kantonské a portugalské kuchyně. K lokální oblíbeným patří buchta plněná vepřovým či mleté ​​maso s brambory a rýží.

Vysokorychlostní trajekty sem směřují z přístavů Hong Kong, Kowloon a Hong Kong Airport, přičemž plavba trvá přibližně jednu hodinu.

Z pevninské Číny se můžete plavit do Guangzhou, přístavu Shenzhen a Shenzhen Airport. Tyto plavby také jezdí velmi často, takže bude pro Vás ještě jednodušší vychutnat si Macau, "Monte Carlo Orientu".

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

  • TurboJet
    • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Macao