Rezervujte si trajekt v Malmo

Přístav Malmo ve Švédsku Vás spojí s přístavem Travemunde v Německu, je tu výběr z kolem 20 plaveb trajektem za týden. Doba plavby na trase z Malmo do Travemunde je od 8 hodin 45 minut, trasu provozuje společnost Finnlines.

Mapa přístavu Malmo

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Alternativy pro přístav Malmo

Služby trajektové přepravy v Malmo

 • Finnlines
  • 20 plaveb týdně 8 hod 45 min
  • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Malmo

Město Malmö je třetí největší ve Švédsku, leží v nejjižnější části země, konkrétně v provincii Skåne. Trajekty z přístavu v Malmö směřují do Travemünde v Německu, přičemž je provozuje společnost Finnlines.

Co dělat v Malmö?

Co je zajímavé v souvislosti s tímto městem, je most Öresundsbron, který spojuje Malmö s dánskou Kodaní, díky čemuž se snadno přepravíte nejen do jiného města, ale rovnou do jiné země. Jedno z největších lákadel však představuje místní mrakodrap Turning Torso, který má na svědomí architekt Santiago Calatrava a který je snadno viditelný z každého koutu Malmö, neboť je vysoký 190 metrů, čímž navíc představuje nejvyšší stavbu Švédska.

V Malmö se snoubí moderní architektura, kterou najdete především v jižní části města, se středověkým centrem plným dlážděných ulic, pěších zón, restaurací a barů, pamětihodností představujících minulost (konkrétně okolí kanálu Östra Förstadskanalen či vlakového nádraží).

Město má tři nejvýznamnější náměstí - největší Stortorget, Gustav Adolf Torg a nejmenší Lilla Torg. Nejstarší stavbou Malmö je kostel Svatého Petra, jehož historie sahá do 14. století, i dnes se tu konají bohoslužby nebo koncerty. K starodávným městským památkám patří rovněž Malmöhus, hrad fungující jako muzeum s rozličnými expozicemi (např. historie, loďařství, doprava nebo příroda).

Pokud si budete chtít odpočinout, zamířit můžete do jednoho z místních parků. Doporučujeme zvolit jeden z následujících - Slottsparken (rozsáhlý, vedle hradu Malmöhus), Folkets Park (nejstarší veřejný park na světě). K dispozici je zde i jeden z největších evropských skatboardingových parků Stapelbäddsparken nebo koupaliště Riderborg.

Jaká je doprava v Malmö?

Po městě se dá pohybovat autem nebo na kole, přičemž právě druhou variantu volí většina lidí. Důvodem je hustá síť cyklostezek o celkové délce přes 400 km.

Jak se dostat do přístavu Malmo

 • Malmo - adresa trajektového přístavu

  Norra Hamnen, Lappögatan 3B, 211 24 Malmö

 • Ubytování v Malmo

  Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Malmo před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Malmo pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!