COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Švédsko

Švédsko je největší ze skandinávských zemí, nachází se v severní Evropě, mezi Norskem na západě a Finskem na východě.

Co dělat ve Švédsku?

Švédsko je geograficky podélná země, se spoustou krás a rozmanitostí. Řídce osídlena severní část je oblast arktické divočiny se zelenými lesy, více než 90 tisíci jezery, řekami a monumentálními horami, které nabízí fantastické podmínky pro zimní sporty. Není tedy žádným překvapením, že je oblíbená švédská příroda i místní aktivity, a to včetně sbírání hub či lesních plodů, pěší turistiky, kempování a rybaření.

Hlavní město Stockholm leží v centru Švédska a je to jedna z nejnavštěvovanějších švédských lokalit. Stockholm je typický svými zdánlivě nekonečnými vodními plochami a ostrovy, které jsou propojeny padesáti sedmi mosty. Je zde také množství muzeí, zajímavá gastronomie a vynikající výběr obchodů. Staré město s názvem Gamla Stan je považováno za skvost švédské historie, nachází se jen kousek od centra města.

Jižní Švédsko má deset provincií, včetně populárních ostrovů Öland a Gotland, které jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Gothenburg, na jihozápadním pobřeží Švédska, představuje zásadní přístav, který se pyšní malebným nábřežím a neoklasicistními stavbami a moderními kavárnami, bary a restauracemi. Malmö je považováno za vstupní bránu do dánského hlavního města Kodaň, protože odtud vede známý Øresundský most. Malmö má rozsáhlou síť cyklostezek.

Švédsko má jednu z nejvyšších životních úrovní v Evropě, a to i díky výbornému systému sociálních dávek a kvalifikované pracovní síle, přičemž švédská historie hrála důležitou roli při utváření toho, co vidíme dnes. Švédsko bylo v 17. století vojenskou mocností, ale od dob hrůzostrašných Vikingů se posledních 200 let neúčastnilo žádných vojenských konfliktů. Důkazy o válečné minulosti země jsou však vidět po celé zemi; během mapování této krásné země uvidíte fascinující pomníky, tajuplné mohyly nebo obrovské středověké hradby.

Jak se nejlépe dostat do Švédska?

Trajektová doprava je rozšířená ve Skandinávii a celé severní Evropě, přičemž Švédsko má výhodnou polohu pro mnohé země, díky čemuž jsou plavby relativně krátké. Existuje mnoho vnitrostátních plaveb v rámci švédských ostrovů, většina trajektů však připlouvá z mezinárodních destinací včetně Německa, pobaltských zemí, Ruska a Skandinávie, přičemž všechny trasy jsou provozovány důvěryhodnými operátory.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Švédska?

Za nejvhodnější dobu pro cestu do Švédska se považuje léto, neboť je zde nejen příjemné klima (teplota se v průměru pohybuje kolem 17°C, což je pouhý 1,5°C méně než v České republice), ale i velmi dlouhé dny.

Populární provozovatelé trajektů

  • 9 plavby denně 7 hod 15 min
  • Zjistit cenu
  • 20 plavby denně 5 hod 17 min
  • Zjistit cenu
  • 3 plavby denně 12 hod 15 min
  • Zjistit cenu
  • 2 plavby denně 7 hod 15 min
  • Zjistit cenu
  • 6 plavby denně 8 hod
  • Zjistit cenu
  • 7 plavby denně 14 hod 12 min
  • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Švédsko