Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2607 tras a 708 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Švédsko

Švédsko je největší ze skandinávských zemí, nachází se v severní Evropě, mezi Norskem na západě a Finskem na východě.

Švédsko je geograficky podélná země, se spoustou krás a rozmanitosti. Řídce osídlena severní část je oblast arktické divočiny, se zelenými lesy, více než 90 tisíc jezery, řekami a mohutnými horami, které nabízejí fantastické podmínky pro zimní sporty. Není tedy žádným překvapením, že příroda a aktivity v ní jsou ve Švédsku mimořádně oblíbené, včetně sbírání hub či lesních plodů, pěší turistiky, kempování a rybaření.

Hlavní město Stockholm leží v centrální oblasti Švédska a je to jedna z nejnavštěvovanějších švédských lokalit. Stockholm je typický svými zdánlivě nekonečnými vodním plochami a ostrovy, které jsou propojeny padesáti sedmi mosty. Je zde také množství uměleckých muzeí, zajímavá gastronomie a vynikající výběr obchodů. Staré město s názvem Gamla Stan je považováno za skvost švédské historie, s velkolepými paláci a vypráví dlážděnými uličkami skrytými jen kousek od ultramoderního centra města.

Jižní Švédsko má deset provincií, včetně mimořádně navštěvovaných ostrovů Oland a Gotland, které jsou zapsány do seznamu světového dědictví UNESCO. Gothenburg, na jihozápadním pobřeží Švédska je důležitým přístavem, který se pyšní malebným nábřežím a neoklasicistní stavbami a moderními kavárnami, bary a restauracemi. Malmo je považováno za vstupní bránu do dánského hlavního města Kodaň, protože odtud vede známý Øresundský most. Malmo má rozsáhlou síť cyklostezek.

Švédsko má jednu z nejvyšších životních úrovní v Evropě, a to i díky výbornému systému sociálních dávek a kvalifikované pracovní síle, přičemž švédská historie hrála důležitou roli při utváření toho, co vidíme dnes. Švédsko bylo v 17.století vojenskou mocností, ale po období hrůzostrašných Vikingov se posledních 200 let neúčastnilo žádných vojenských konfliktů. Avšak důkazy o válečné minulosti země je možné vidět po celé zemi; během Vašich procházek uvidíte fascinující pomníky, tajuplné mohyly nebo obrovské středověké hradby.

Trajektová doprava je rozšířená ve Skandinávii a severní Evropě, přičemž Švédsko má výhodnou polohu pro mnohé, relativně krátké plavby z různých zemí. Existuje také mnoho vnitrostátních plaveb ze švédských ostrovů, ale většina trajektů přichází z mezinárodních destinací včetně Německa, pobaltských národů, Ruska a Skandinávie, přičemž všechny lodě jsou provozovány vynikajícími trajektovými společnostmi.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Finnlines
  • Zjistit cenu
 • TT Line
  • Zjistit cenu
 • Polferries
  • Zjistit cenu
 • Stena Line
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Švédsko