Trajekt z Methany do Pireusu

Linka Methana Pireus spojuje Řecko s Atény. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Saronic Ferries. Plavba probíhá 13 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin 5 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Methana Pireus se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Methana - Pireus

Průměrné ceny na trase Methana Pireus

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Methana Pireus je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Methana

Metan je letovisko na Peloponésu v Řecku.
Nejstarší známé osídlení se datuje do 1500-1300 r. před n.l. Mnoho starověkých míst bylo identifikováno v průběhu archeologických výzkumů prováděných v roce 1980 na University of Liverpool ve spolupráci s British School v Athénách.

Průvodce přístavem Pireus

Řecké město a přístav Piraeus je jedním z největších přístavů v celém Středomoří a třetím největším na světě. Stal se navíc hlavním střediskem pro trajektovou síť, která zasahuje do Egejského moře. Piraeus je důležité město samo o sobě, a to bez ohledu na skutečnost, že je často považováno za předměstí Atén, řeckého hlavního města, které je situováno v jeho těsné blízkosti. Bez ohledu na vzdálenost Atén má nábřeží Piraeus svůj vlastní výrazný vzhled s důrazem na nejatraktivnější části města, které se nachází ve východní čtvrti vedle přístavu Mikrolimano a přístavu Zea Marina. Místní oblíbenou událostí je Mezinárodní filmový festival Ecocinema, který se koná každoročně koncem února. V kinech Atticon Cinema a Cineac Cinema, která se nachází na náměstí, se promítá řada filmů.

Plno restaurací, barů a nočních klubů. Okolí nábřeží bylo přestaveno před olympijskými hrami v Aténách a výsledek této činnosti představuje nová přístavní promenáda lemována stromy, která navíc protíná středověké městské hradby. Tyto hradby sloužily jako vzpomínka a jako pohled na bohatou minulost města.