Trajekt z Nynashamnu do Ventspilse

Linka Nynashamn Ventspils spojuje Švédsko s Lotyšsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 12 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Nynashamn Ventspils se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Nynashamn - Ventspils

Průměrné ceny na trase Nynashamn Ventspils

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Nynashamn Ventspils je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Nynashamn

Švédské město a přístav Nynashamn se nachází v kraji Stockholm, přičemž leží přibližně 60 km jižně od města Stockholm. Přístav je jednou z hlavních zastávek na švédské pevnině, odkud trajekty vyplouvají směrem na ostrov Gotland. Během letních měsíců navštíví město mnoho lidí - Nynashamn je oblíbený mj. u Švédů, kteří si zde užívají dovolenou. V létě město hostí přístavní párty, kdy je přístav plný nejen lodí všech velikostí, ale i návštěvníků. Když se konají místní řemeslné veletrhy, turisté často, jako dopravní prostředek, volí oblíbený parní vlak, který spojuje města Nynashamn a Stockholm. Nynashamn má v nabídce řadu restaurací, butiků i obchůdků s místním zbožím. Jedná se o nové a moderní město, v němž historické stavby nenajdete. Není tedy zde toho mnoho k objevování. K dispozici je knihovna a kino s jednou obrazovkou i několik obchodů, jejichž nabídka je omezená, neboť prodejci zajišťují především potřeby místních obyvatel. Na začátku 20. století se město Nynashamn proslavilo jako lázeňské místo, ačkoli většina zařízení byla uzavřena před koncem první světové války.

Z přístavu plují trajekty na Gotland a do polského Gdaňska.

Průvodce přístavem Ventspils

Ventspils je město v severozápadním Lotyšsku v Baltském moři.

Je to přímořské letovisko s krásnými budovami v moderním stylu, s neoklasickým starým městem, kde stojí radnice. Ventspils má pověst populární turistické destinace.
Podle místního turistického sdružení, Ventspils je "město, které ctí minulost, přemýšlí o budoucnosti, a nikdy nepřestává pracovat!"