Trajekt z Kapellskaru do Paldiski

Linka Kapellskar Paldiski spojuje Švédsko s Estonsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 11 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Kapellskar Paldiski se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Kapellskar - Paldiski

Průměrné ceny na trase Kapellskar Paldiski

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Kapellskar Paldiski je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Kapellskar

Kapellskär se nachází na východním pobřeží Švédska a je pravděpodobně nejlépe známý mezi místními obyvateli jako vstupní brána do Alandu a dál.

Průvodce přístavem Paldiski

Paldiski je město a přístav v Baltském moři, které se nachází na poloostrově Pakri v severozápadním Estonsku. Město se nachází asi 45 km západně od Tallinnu. Původně to byla švédská osada známá jako Rogervik, pak se stala ruskou námořní základnou v 18. století. Rusové přejmenovali ho na Baltský přístav v roce 1762, a estonská výslovnost, Paldiski, se stala oficiálním názvem v roce 1933. V roce 1962 Paldiski se stal školicím střediskem pro sovětské jaderné ponorky námořnictva. Vzhledem ke dvěma pozemním jaderným reaktorům a 16.000 lidí, to bylo největší zařízení svého druhu v Sovětském svazu. Vzhledem k jeho významu, bylo celé město uzavřeno ostnatým drátem až pokud poslední ruská válečná loď neopustila město v srpnu 1994. Rusko nakonec se vzdalo kontroly jaderných reaktorů v září 1995. Dnes Paldiski je školící středisko pro mírové estonské skupiny.