Trajekt z Oslo do Kiele

Linka Oslo Kiel spojuje Norsko s Německo. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Color Line. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 20 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Oslo Kiel se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Oslo - Kiel

Průměrné ceny na trase Oslo Kiel

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Oslo Kiel je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Oslo

Oslo je hlavní město Norska, založené v roce 1048 králem Haraldem III. Norským.
Oslo se nachází na severním okraji fjordu Oslo v jihovýchodní části Norska. Na všech ostatních stranách je Oslo obklopené zelenými kopci a horami. Ve městě se nachází 40 ostrovů, z nichž největší má rozlohu 0,56 km². V Oslu je 343 jezera, což je hlavním zdrojem pitné vody pro většinu města. Hranice Oslo pokrývají mnoho parků a otevřených prostorů, což mu nadává vzdušný a velmi zelený vzhled.

Průvodce přístavem Kiel

Kiel je město v severním Německu a hlavní město spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko.
Zakladatel města hrabě Adolf IV Schauenburg okamžitě uviděl vynikající potenciál města s výhodným umístěním u vody. V roce 1233 on postavil tehdy 'Holstenstadt tom Kyle' - dnešní Kiel - na poloostrově Firth. V roce 1242 byl uznán jako město. Nicméně, počínaje 14. stoletím aristokracie přetvořila Kiel do kapitálového trhu s každoročním trhem "Kieler Umschlag". Dnes podnikatelé v Kielu připomínají tuto událost jarmarkem každý únor. Významný impuls do města přišel s založením univerzity v roce 1665. Pojmenována dle vévody Christiana Albrechta, univerzita výrazně přispěla k intelektuálnímu prostředí ve městě. Ruský car Petr III se narodil na místním hradě.