COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Oslo - Kodaň je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Norska do Dánsko

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Oslo - Kodaň

    • 7 Sailings Weekly 19 hr
    • Get price

Trajekt z Oslo do Kodaň

Linka Oslo Kodaň spojuje Norsko s Dánsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 19 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Oslo Kodaň se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Oslo

Oslo je hlavní město Norska, založené v roce 1048 králem Haraldem III. Norským.
Oslo se nachází na severním okraji fjordu Oslo v jihovýchodní části Norska. Na všech ostatních stranách je Oslo obklopené zelenými kopci a horami. Ve městě se nachází 40 ostrovů, z nichž největší má rozlohu 0,56 km². V Oslu je 343 jezera, což je hlavním zdrojem pitné vody pro většinu města. Hranice Oslo pokrývají mnoho parků a otevřených prostorů, což mu nadává vzdušný a velmi zelený vzhled.


Průvodce přístavem Kodaň

Kodaň je hlavní město Dánska. Bylo založeno kolem r. 1000 Svenem Vidlí Vous a jeho syn Knutem Velikým. Původně to byla jen rybářská vesnice s názvem "Havn" (přístav), až do poloviny 12. století, a pak město náhle začalo obsazovat mnohem důležitější roli v přechodu do moci biskupa Absalona v 1167 r. Velký přístav posiloval růst Kodaně, která se stala významným centrem obchodu. Během druhé světové války Kodaň byla okupována německými vojsky spolu se zbytkem země od 09.04.1940 do 04.05.1945. V srpnu 1943, kdy vládní spolupráce s okupačními sílami se zhroutila, několik lodí bylo potopeno v přístavu v Kodani dánským královským námořnictvím, aby nebyly použity Němci. Město výrazně vzrostlo od konce války v 70. letech s pomocí tzv. "dopravního plánu pěti prstů", který spojoval město s okolními předměstí.