Trajekt z Oslo do Kodaně

Linka Oslo Kodaň spojuje Norsko s Dánsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 19 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Oslo Kodaň se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Oslo - Kodaň

Průměrné ceny na trase Oslo Kodaň

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Oslo Kodaň je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Oslo

Oslo je hlavní město Norska, založené v roce 1048 králem Haraldem III. Norským.
Oslo se nachází na severním okraji fjordu Oslo v jihovýchodní části Norska. Na všech ostatních stranách je Oslo obklopené zelenými kopci a horami. Ve městě se nachází 40 ostrovů, z nichž největší má rozlohu 0,56 km². V Oslu je 343 jezera, což je hlavním zdrojem pitné vody pro většinu města. Hranice Oslo pokrývají mnoho parků a otevřených prostorů, což mu nadává vzdušný a velmi zelený vzhled.

Průvodce přístavem Kodaň

Kodaň je hlavní město Dánska. Bylo založeno kolem r. 1000 Svenem Vidlí Vous a jeho syn Knutem Velikým. Původně to byla jen rybářská vesnice s názvem "Havn" (přístav), až do poloviny 12. století, a pak město náhle začalo obsazovat mnohem důležitější roli v přechodu do moci biskupa Absalona v 1167 r. Velký přístav posiloval růst Kodaně, která se stala významným centrem obchodu. Během druhé světové války Kodaň byla okupována německými vojsky spolu se zbytkem země od 09.04.1940 do 04.05.1945. V srpnu 1943, kdy vládní spolupráce s okupačními sílami se zhroutila, několik lodí bylo potopeno v přístavu v Kodani dánským královským námořnictvím, aby nebyly použity Němci. Město výrazně vzrostlo od konce války v 70. letech s pomocí tzv. "dopravního plánu pěti prstů", který spojoval město s okolními předměstí.