COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do ostrov Skopelos

Nádherný řecký ostrov Skopelos je součástí regionu Thesálie v západní části Egejského moře.

Skopelos poskytuje trošku uvolněnější atmosféru než sousední ostrovy a jeho kopcovitý terén je pokryt borovými lesy a několika klidnými oblastmi roztroušenými podél pobřeží.

Tento ostrov ve tvaru saxofonu je již dlouho znám svým vynikajícím vínem. Podle legendy byl objeven Staphylosom, synem boha vína Dionýsa.

Přístav na ostrově je jedním z nejkrásnějších v Řecku, se spoustou budov s bílými střechami, ruinami benátské pevnosti a malebnými kaplemi roztroušenými po svahu.

Když dorazíte na ostrov, tak se projděte po strmých úzkých uličkách Glossa, kde narazíte na příjemné rybí restaurace, které podávají čerstvě ulovené ryby a místní olivový olej. Nebo můžete strávit odpoledne hledáním 360 kaplí na ostrově, přičemž nejstarší je bazilika Agios Athanasios z 11. století v oblasti Kastro.

Muzeum Bakratsa v Skopelos se nachází uvnitř zámku z 18. století a najdete zde množství zajímavých zdravotnických prostředků a oblečení z té doby. Další pozoruhodností je Folklórní muzeum, kde je tradiční svatební místnost, postel a oblečení.

I když na pobřeží nenájdte dlouhé pláže s bílým pískem, stale je velmi pěkné. Pláž Milia v jihozápadní části ostrova je asi nejatraktivnější, s malými kamínky na písčitém pobřeží.

Skopelos má dobré spojení s okolními Sporadskými ostrovy a řeckou pevninou. Vysokorychlostní trajekty jezdí každý den z přístavů Alonissos a Skiathos, stejně jako časté plavby z Agios Konstantinos a Volos na východním pobřeží Řecka.

Dva přístavy na ostrově Skopelos jsou Glossa na severozápadě a Skopelos na jihovýchodě.

Populární provozovatelé trajektů

  • 14 plavby týdně 15 min
  • Zjistit cenu
  • 7 plavby týdně 20 min
  • Zjistit cenu
  • 3 plavby týdně 30 min
  • Zjistit cenu
  • 3 plavby týdně 30 min
  • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v ostrov Skopelos