Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3319 tras a 677 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do ostrov Skopelos

Nádherný řecký ostrov Skopelos je součástí regionu Thesálie v západní části Egejského moře.

Skopelos poskytuje trošku uvolněnější atmosféru než sousední ostrovy a jeho kopcovitý terén je pokryt borovými lesy a několika klidnými oblastmi roztroušenými podél pobřeží.

Tento ostrov ve tvaru saxofonu je již dlouho znám svým vynikajícím vínem. Podle legendy byl objeven Staphylosom, synem boha vína Dionýsa.

Přístav na ostrově je jedním z nejkrásnějších v Řecku, se spoustou budov s bílými střechami, ruinami benátské pevnosti a malebnými kaplemi roztroušenými po svahu.

Když dorazíte na ostrov, tak se projděte po strmých úzkých uličkách Glossa, kde narazíte na příjemné rybí restaurace, které podávají čerstvě ulovené ryby a místní olivový olej. Nebo můžete strávit odpoledne hledáním 360 kaplí na ostrově, přičemž nejstarší je bazilika Agios Athanasios z 11. století v oblasti Kastro.

Muzeum Bakratsa v Skopelos se nachází uvnitř zámku z 18. století a najdete zde množství zajímavých zdravotnických prostředků a oblečení z té doby. Další pozoruhodností je Folklórní muzeum, kde je tradiční svatební místnost, postel a oblečení.

I když na pobřeží nenájdte dlouhé pláže s bílým pískem, stale je velmi pěkné. Pláž Milia v jihozápadní části ostrova je asi nejatraktivnější, s malými kamínky na písčitém pobřeží.

Skopelos má dobré spojení s okolními Sporadskými ostrovy a řeckou pevninou. Vysokorychlostní trajekty jezdí každý den z přístavů Alonissos a Skiathos, stejně jako časté plavby z Agios Konstantinos a Volos na východním pobřeží Řecka.

Dva přístavy na ostrově Skopelos jsou Glossa na severozápadě a Skopelos na jihovýchodě.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Anes Ferries
  • Zjistit cenu
 • SeaJets
  • Zjistit cenu
 • Aegean Flying Dolphins
  • Zjistit cenu
 • Blue Star Ferries
  • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v ostrov Skopelos