COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Palermo Termini Imerese - Civitavecchia je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sicílie do Řím

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Palermo Termini Imerese - Civitavecchia

    • 5 Sailings Weekly 12 hr 30 min
    • Get price

Trajekt z Palermo Termini Imerese do Civitavecchia

Linka Palermo Termini Imerese Civitavecchia spojuje Sicílie s Řím. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Grandi Navi Veloci. Plavba probíhá 5 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 12 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Palermo Termini Imerese Civitavecchia se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Palermo Termini Imerese

Město Termini Imerese se nachází v provincii Palermo, na severním pobřeží Sicílie v jižní Itálii. Leží asi 40 km východně od města Palermo. Termini Imerese bylo osídleno již v pro-historické době. V posledních desetiletích zde bylo vykopaných mnoho artefaktů, které se datují až do roku 409 před naším letopočtem, kdy bylo sousední a mnohem starší město Himera kompletně zničeno kartaginských armádou pod vedením Hannibala Maga.

Kromě pevnosti na kopci a několik fragmentů římské architektury tu ale zůstalo málo z dávné historie města. Muzeum v Termini Imerese obsahuje pouze několik nálezů z arabského období. Město leží v blízkosti archeologického naleziště Himera, 5 km východně od Termini Imerese, při ústí řeky Imer. Je také dobrým orientačním bodem na cestě na hrad Caccamo, který se nachází asi 14 km jižně od Termini Imerese.

Z malého trajektového přístavu směřují trajekty do Civitavecchia na italské pevnině.


Průvodce přístavem Civitavecchia

Italské město Civitavecchia leží na pobřeží Tyrhénského moře v regionu Lazio. Město, kde žije téměř 60 000 obyvatel, je domovem plavby a trajektového přístavu, a nachází se přibližně 80 km severozápadně od Říma. Historie přístavu sahá až tisíc let zpět, tj. do období 101-108 n. l., kdy císař Trajan nařídil, aby byl přístav Centumcellae vybudován tak, aby vyhovoval hloubkové lodi určené pro římské hlavní město. Po tomto období spadal přístav pod vedení řady různých hrabat a papežů.

Návštěvníci najdou ve městě příklady zrekonstruovaných středověkých a barokních staveb, mezi které patří například velký Forte Michelangelo (pevnost, kterou má na svědomí papež Giulio II z počátku 16. století) a obranné zdi 17. století situované za přístavem. Stěna tvoří jednu stranu Lungoporto Gramsci, což je vyvýšený pěší chodník. Odtud je vynikající výhled na výletní lodi a trajekty v přístavu.

Trajektová a osobní doprava spojuje Civitavecchia se Sardínií, Sicílií a dalšími destinacemi v Itálii i zahraničí.