Trajekt z Palmy na Ibizu

Trajektová trasa Palma Ibiza spojuje Mallorca s Ibiza a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Balearia se plaví 13 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 2 hodin. zatímco Trajekty společnosti Trasmediterranea se plaví 1 krát za týden, plavba trvá od 4 hod.

Celkově je tu 14 plaveb týden na trase z Palma Ibiza mezi Mallorca a Ibiza. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Palma - Ibiza

Průměrné ceny na trase Palma Ibiza

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Palma Ibiza je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Palma

Město Palma se nachází na jižním pobřeží španělského ostrova Mallorca a je hlavním městem Baleárských ostrovů. Město leží v zátoce Palma a je ze severu a západu obklopeno pohořím nazývaným Serra de Tramuntana, které bylo přidáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Historie města sahá až do římských časů, kdy právě Římané obsadili místo dnešního města. Palma v minulosti spadala také pod vládu Byzantské říše nebo pod vedení Jakuba I. Aragonského.

V současné době je město velmi oblíbené u turistů, k vidění je například tamní katedrála La Seu. Ta byla postavena na místě starší mešity, práce na katedrále začaly v roce 1229 a byly dokončeny v roce 1601. Ve městě Palma je dále Parc de la Mar (Park moře), který je poblíž katedrály, v místě, kde mohou návštěvníci relaxovat a užívat si krás okolí.

Přístav Palma Ferry Port se nachází v jihozápadní části města, je z něj vynikající výhled na katedrálu. Trajekty z tohoto místa vyplouvají poměrně často, jedná se tedy o vytížený přístav, který je dobře dostupný díky spojení s hlavními silnicemi, které vedou z města. Mezi destinace, kam lodě vyplouvají, patří Ibiza, Mahon, Barcelona, ​​Valencia a Denia.

Průvodce přístavem Ibiza

Město Ibiza je obec ve Španělsku. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova Ibiza. Město má populaci 37.408 lidí, je hlavním městem a nejlidnatější osadou na ostrově, který je součástí Baleárských ostrovů spolu s Formenterou, Mallorcou a Menorcou. Ostrov a město je široce známé pro svůj bohatý noční život, a jeho kluby lákají návštěvníky z celého světa. V dávných dobách město bylo fénickou a punskou osadou, a proto na Ibize najdete zajímavé dědictví různých kultur, které ji obývaly: Féničané, Řekové, Římané, a dokonce i Norové.