Trajekt z Patmosu do Pireusu

Trajektová trasa Patmos Pireus spojuje Dodekanézy s Atény a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Blue Star Ferries se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin. zatímco Trajekty společnosti Hellenic Seaways se plaví 1 krát za týden, plavba trvá od 9 hod.

Celkově je tu 8 plaveb týden na trase z Patmos Pireus mezi Dodekanézy a Atény. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Patmos - Pireus

  • Blue Star Ferries
    • 7 plaveb týdně 7 hod
    • Zjistit cenu
  • Hellenic Seaways
    • 1 plavba týdně 9 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Patmos Pireus

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Patmos Pireus je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Patmos

Patmos je malý řecký ostrov v Egejském moři.
Patmos je jedním z nejvíce náboženských řeckých ostrovů, protože to je místo, kde bylo napsané Zjevení svatého Jana ("Apokalypsa").
V roce 1999 historické centrum města Chora spolu s klášterem svatého Jana a jeskyně Apokalypsy byly zařazeny do seznamu světového dědictví UNESCO.

Průvodce přístavem Pireus

Řecké město a přístav Piraeus je jedním z největších přístavů v celém Středomoří a třetím největším na světě. Stal se navíc hlavním střediskem pro trajektovou síť, která zasahuje do Egejského moře. Piraeus je důležité město samo o sobě, a to bez ohledu na skutečnost, že je často považováno za předměstí Atén, řeckého hlavního města, které je situováno v jeho těsné blízkosti. Bez ohledu na vzdálenost Atén má nábřeží Piraeus svůj vlastní výrazný vzhled s důrazem na nejatraktivnější části města, které se nachází ve východní čtvrti vedle přístavu Mikrolimano a přístavu Zea Marina. Místní oblíbenou událostí je Mezinárodní filmový festival Ecocinema, který se koná každoročně koncem února. V kinech Atticon Cinema a Cineac Cinema, která se nachází na náměstí, se promítá řada filmů.

Plno restaurací, barů a nočních klubů. Okolí nábřeží bylo přestaveno před olympijskými hrami v Aténách a výsledek této činnosti představuje nová přístavní promenáda lemována stromy, která navíc protíná středověké městské hradby. Tyto hradby sloužily jako vzpomínka a jako pohled na bohatou minulost města.