Trajekt z Pireusu do Patmosu

Trajektová trasa Pireus Patmos spojuje Atény s Dodekanézy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Blue Star Ferries se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin 5 minut. zatímco Trajekty společnosti Hellenic Seaways se plaví 2 krát za týden, plavba trvá od 7 hod 45 min.

Celkově je tu 9 plaveb týden na trase z Pireus Patmos mezi Atény a Dodekanézy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Pireus - Patmos

  • Blue Star Ferries
    • 7 plaveb týdně 7 hod 5 min
    • Zjistit cenu
  • Hellenic Seaways
    • 2 plavby týdně 7 hod 45 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Pireus Patmos

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Pireus Patmos je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Pireus

Řecké přístavní město Piraeus leží v Saronicském zálivu v oblasti Attiki a tvoří součást aténské městské oblasti, přičemž centrum Atén se od něj nachází asi 12 km. Středisko Piraeus je zpravidla přetíženo dopravou, kvůli čemuž není turisty vyhledávané. Oblast je vybavena tak, jak byste očekávali od města, které není turistické, tzn. banky, komerční budovy, pěší zóny, nákupní ulice atd. Okolí přístavu Zea Marina a přístavu Mikrolimano je pravděpodobně nejpřitažlivější částí města Piraeus s kvalitním výběrem restaurací, kaváren a barů.

Piraeus je hlavní přístav Řecka, je navíc největší v Evropě a třetí největší na světě. Není proto žádným překvapením, že se jedná o centrum řeckého námořního průmyslu se základnou jeho obchodního námořnictva. Po nedávné rekonstrukci se přístavní zařízení podstatně zlepšila a nyní zahrnují bankomaty, směnárny, restaurace, kavárny, bary a řadu cestovních kanceláří prodávajících palubní lístky. Destinace, kam trajekty směřují, jsou například ostrov Kréta, Kyklady, Dodekanské ostrovy, východní část Řecka a oblasti severního a východního Egejského moře.

Průvodce přístavem Patmos

Patmos je malý řecký ostrov v Egejském moři.
Patmos je jedním z nejvíce náboženských řeckých ostrovů, protože to je místo, kde bylo napsané Zjevení svatého Jana ("Apokalypsa").
V roce 1999 historické centrum města Chora spolu s klášterem svatého Jana a jeskyně Apokalypsy byly zařazeny do seznamu světového dědictví UNESCO.