COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Portsmouth - Bilbao je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Portsmouth do Bilbao

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Španělska

Provozovatelé trajektů na trase Portsmouth - Bilbao

    • 3 Sailings Weekly 23 hr 30 min
    • Get price

Trajekt z Portsmouth do Bilbao

Linka Portsmouth Bilbao spojuje Anglie s Španělsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Brittany Ferries. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 23 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Portsmouth Bilbao se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Portsmouth

Portsmouth je hlavní britská námořní základna, která se nachází v hrabství Hampshire na břehu průlivu Solent, který odděluje Anglii od ostrova Wight. Staří Římané postavili zde pevnost, jejíž ruiny jsou stále zachovány. Portsmouth se nejvíce vyvinul pod nadvládou Tudorů, kdy byl založen lodním dok, prospívající i v naší době. Dnes Portsmouth je velké průmyslové město a přístav přijímá fregaty a trajekty, které spojují město s ostrovem Wight.
Starý Portsmouth, který se nachází kolem původního přístavu, zachovává některé z Gregoriánských a trochu Tudorovských rys. Na východě se nachází Southsea - rezidenční areál předměstí s oblázkovou pláží a spoustou penzionů.


Průvodce přístavem Bilbao

Bilbao je centrum provincie Biskaje v severním Španělsku. Přesný čas vzniku Bilbao není znám, nicméně, rybářská vesnice byla založena na místě při ústí řeky Nervion již ve starověku. V roce 1300 Don Diego Lopez de Haro V jmenoval toto místo městem, a tak naznačil jeho význam jako obchodního a námořního centra. Výhodná poloha města mu umožnila rozvíjet se rychlým tempem. Námořní obchod se rozvíjí velmi rychle, takže populace Bilbao se brzy rozšířila na obou březích řeky.
V dnešní době, Bilbao je hlavním přístavním městem a průmyslovým centrem ve Španělsku, který je součástí tzv. autonomního společenství Baskicko.