Trajekt z Portsmouthu do Caenu

Linka Portsmouth Caen spojuje Anglie s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Brittany Ferries. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 5 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Portsmouth Caen se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Portsmouth - Caen

Průměrné ceny na trase Portsmouth Caen

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Portsmouth Caen je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Portsmouth

Portsmouth je hlavní britská námořní základna, která se nachází v hrabství Hampshire na břehu průlivu Solent, který odděluje Anglii od ostrova Wight. Staří Římané postavili zde pevnost, jejíž ruiny jsou stále zachovány. Portsmouth se nejvíce vyvinul pod nadvládou Tudorů, kdy byl založen lodním dok, prospívající i v naší době. Dnes Portsmouth je velké průmyslové město a přístav přijímá fregaty a trajekty, které spojují město s ostrovem Wight.
Starý Portsmouth, který se nachází kolem původního přístavu, zachovává některé z Gregoriánských a trochu Tudorovských rys. Na východě se nachází Southsea - rezidenční areál předměstí s oblázkovou pláží a spoustou penzionů.

Průvodce přístavem Caen

Caen je město na severozápadě Francie, administrativní hlavní město departementu Calvados a hlavní město regionu Dolní Normandie. Caen je známý pro historické budovy v době Viléma Dobyvatele, který byl zde pohřben. Od renesance po osvícenství, Caen se rozšířil v době míru, a budoval městský image: soukromé vily v italském stylu v oblasti Saint-Sauveur a stavba dvou klášterů. Podle básníka François de Malherbe, město bylo symbolem intenzivní intelektuální éry. V průběhu 19. století město vstoupilo do průmyslové éry se železnici a kanálem, který připojil Caen s mořem v roce 1857. 06.06.1944 Caen nechal svou stopu v historii při vylodění spojeneckých vojsk v Normandii. Město vstalo z popela a prokázalo hodnoty míru, solidarity a lidských práv.