Trajekt z Newhavenu do Dieppe

Linka Newhaven Dieppe spojuje Anglie s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Newhaven Dieppe se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Newhaven - Dieppe

Průměrné ceny na trase Newhaven Dieppe

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Newhaven Dieppe je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Newhaven

Newhaven měl nazvu Meeching až do 16. století, kdy hrozná bouře změnila proud řeky Ouse a tak se vytvořil Newhaven.
Přes přístav se přepravovaly wealdenský dub, vína a lihoviny z kontinentu, a také desky ledu z Pobaltí. Město vzkvétalo z loděnic a pivovaru. Železnice dosáhla území Newhavenu v roce 1840, a první trajektová linka se objevila brzy poté, což poskytlo nejkratší cestu mezi Londýnem a Pařížím. Trajektová doprava a bitva o Dieppe posílila vazby mezi Newhavenem a Dieppem. Každý rok starosta Dieppe je hostem Newhavenu na zádušní mši o 1000 kanadských a spojeneckých vojáků, kteří byli zabiti na pobřeží. Vzpomínka na nich je zachována v působivém žulovém pomníku v přístavu.

Průvodce přístavem Dieppe

Dieppe je malý přístav v departementu Haute-Normandie, Francie. V 19. století Pařížané sem jezdili vlakem pro mořský vzduch a procházku podél pobřeží. V roce 1030 to byla malá rybářská vesnice a během stoleté války město bylo hlavním cílem protilehlých stran. V Dieppe sídlily nejpokročilejší francouzské školy kartografie v 15. století a v 17. století Dieppe byl hlavním přístavem království. 23. července 1632 roku 300 kolonistů vydalo se odtud do Nové Francie. Při zrušení ediktu nantského v 1685, Dieppe ztratil 3000 svých občanů, kteří utekli do zahraničí. Přístav byl důležitým cílem ve válce, město bylo z velké části zničeno po anglo-holandskému námořnímu ozáření v 1694 a přestavěné po 1696. 19. srpna 1942, během druhé světové války, došlo k vylodění neboli také nájezdu na Dieppe - operace Jubilee. Tato operace stala hodně životů, většinou kanadských vojáků.