COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Newhaven - Dieppe je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Francie

Provozovatelé trajektů na trase Newhaven - Dieppe

    • 3 Sailings Daily 4 hr
    • Get price

Trajekt z Newhaven do Dieppe

Linka Newhaven Dieppe spojuje Anglie s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Newhaven Dieppe se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Newhaven

Newhaven měl nazvu Meeching až do 16. století, kdy hrozná bouře změnila proud řeky Ouse a tak se vytvořil Newhaven.
Přes přístav se přepravovaly wealdenský dub, vína a lihoviny z kontinentu, a také desky ledu z Pobaltí. Město vzkvétalo z loděnic a pivovaru. Železnice dosáhla území Newhavenu v roce 1840, a první trajektová linka se objevila brzy poté, což poskytlo nejkratší cestu mezi Londýnem a Pařížím. Trajektová doprava a bitva o Dieppe posílila vazby mezi Newhavenem a Dieppem. Každý rok starosta Dieppe je hostem Newhavenu na zádušní mši o 1000 kanadských a spojeneckých vojáků, kteří byli zabiti na pobřeží. Vzpomínka na nich je zachována v působivém žulovém pomníku v přístavu.


Průvodce přístavem Dieppe

Dieppe je malý přístav v departementu Haute-Normandie, Francie. V 19. století Pařížané sem jezdili vlakem pro mořský vzduch a procházku podél pobřeží. V roce 1030 to byla malá rybářská vesnice a během stoleté války město bylo hlavním cílem protilehlých stran. V Dieppe sídlily nejpokročilejší francouzské školy kartografie v 15. století a v 17. století Dieppe byl hlavním přístavem království. 23. července 1632 roku 300 kolonistů vydalo se odtud do Nové Francie. Při zrušení ediktu nantského v 1685, Dieppe ztratil 3000 svých občanů, kteří utekli do zahraničí. Přístav byl důležitým cílem ve válce, město bylo z velké části zničeno po anglo-holandskému námořnímu ozáření v 1694 a přestavěné po 1696. 19. srpna 1942, během druhé světové války, došlo k vylodění neboli také nájezdu na Dieppe - operace Jubilee. Tato operace stala hodně životů, většinou kanadských vojáků.