Rodby
Puttgarden
Trajekty do Německo
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Rodby - Puttgarden je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Trajekt z Rodby do Puttgarden

Linka Rodby Puttgarden spojuje Dánsko s Německo. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Scandlines. Plavba probíhá 47 krát v každém den s dobou plavby přibližně 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Rodby Puttgarden se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Dánska do Německo
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

 • Jak dlouho trvá trajekt z Rodby do Puttgarden?

  Doba plavby trajektem z Rodby do Puttgarden je přibližně 45m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.
 • Kolik stojí trajekt z Rodby do Puttgarden?

  Cena trajektu z Rodby do Puttgarden se může lišit v závislosti na ročním období. Průměrná cena trajektu z Rodby do Puttgarden je 140 €.
 • Které trajektové společnosti operují mezi Rodby a Puttgarden?

  Existuje 1 trajektový operátor pro Rodby až Puttgarden a toto je
  • Scandlines
 • Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Rodby do Puttgarden?

  Rezervujte si trajekty z Rodby do Puttgarden prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.
 • Můžete cestovat pěšky na trajektu z Rodby do Puttgarden?

  Ne, nemůžete cestovat jako pěší cestující, v současné době můžete na trajektu cestovat pouze s vozidlem.
 • Můžete vzít své auto na trajekt z Rodby do Puttgarden?

  Ano, můžete cestovat vozidlem z Rodby do Puttgarden s
  • Scandlines
 • Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Rodby do Puttgarden?

  Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
  • Scandlines
 • Jaká je vzdálenost z Rodby do Puttgarden?

  Vzdálenost mezi Rodby a Puttgarden je přibližně 11 námořních mil.

Průvodce přístavem Rodby

Dánské město Rodby se nachází na ostrově Lolland. Je známé svou trajektovou dopravou do Puttgarden v Německu, což je jedna z nejrušnějších lodních tras v Evropě. Velké trajekty odjíždějí každých 30 minut téměř 24 hodin denně. Přístav města se nachází asi 5 km jihozápadně od centra Rodby.

Ostrov Lolland je někdy nazýván jako tzv. palačinkový ostrov, a to vzhledem k jeho rovinnosti. Nejvyšší bod na ostrově je pouhých 25 metrů nad mořem a nachází se hned za vesnicí Horslunde. Během druhé světové války byl ostrov především strategickou spojkou pro Němce. Dnes představuje cukrová řepa jeden z hlavních zdrojů příjmu ostrova. I proto tam lze vidět velké množství polí cukrové řepy.

Mezi populární zábavu se v Rodby řadí aquapark a rekreační středisko Lalandia Holiday Centre, které je největší atrakcí města. V parku se nachází Aquadome, kde si hosté mohou vychutnat nejen tropické podnebí, ale i vodní skluzavky či některou z mnoha dalších vodních radovánek. K výběru je hned několik restaurací, obchodů a dalších aktivit pro děti, včetně hřiště Monky Tonky Land, minigolfu, sjezdovky, kluziště a bowlingové dráhy.


Průvodce přístavem Puttgarden

Německá vesnice Puttgarden leží na ostrově Fehmarn a představuje významnou námořní spojku mezi Německem a Dánskem. Fehmarnova úžina je 18 km široká, nachází se v západní části Baltského moře a odděluje obě země. V letech 1961 až 1963 byl ve vesnici vybudován železniční trajektový terminál, čímž byl Fehmarn spojen s pevninou. Od dokončení visutého mostu, jenž překonává průliv Velký Belt, se v Dánsku začaly na trase přes Puttgarden méně využívat vlaky, přístav je stále používán trajekty společnosti Scandlines.

Ostrov Fehmarn byl od středověku do roku 1864 součástí dánského vévodství Šlesvicko. Během tohoto období došlo k rozdělení vévodství, konkrétně v roce 1544. O 36 let později se Fehmarn stal součástí vévodství Schleswig-Holstein-Gottorp. Po Velké severní válce byl Fehmarn, společně se zbytkem Schleswigu, spojen s dánskou korunou. V roce 1864 přešel Schleswig pod pruskou vládu, a to v důsledku druhé šlesvické války.

Cesta trajekty zajišťujícími převoz mezi Puttgarden a Rodby v Dánsku trvá cca 45 minut.


Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.