COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Rodby - Puttgarden je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Dánska do Německo

Provozovatelé trajektů na trase Rodby - Puttgarden

    • 45 Sailings Daily 45 min
    • Get price

Trajekt z Rodby do Puttgarden

Linka Rodby Puttgarden spojuje Dánsko s Německo. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Scandlines. Plavba probíhá 45 krát v každém den s dobou plavby přibližně 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Rodby Puttgarden se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Rodby

Dánské město Rodby se nachází na ostrově Lolland. Je známé svou trajektovou dopravou do Puttgarden v Německu, což je jedna z nejrušnějších lodních tras v Evropě. Velké trajekty odjíždějí každých 30 minut téměř 24 hodin denně. Přístav města se nachází asi 5 km jihozápadně od centra Rodby.

Ostrov Lolland je někdy nazýván jako tzv. palačinkový ostrov, a to vzhledem k jeho rovinnosti. Nejvyšší bod na ostrově je pouhých 25 metrů nad mořem a nachází se hned za vesnicí Horslunde. Během druhé světové války byl ostrov především strategickou spojkou pro Němce. Dnes představuje cukrová řepa jeden z hlavních zdrojů příjmu ostrova. I proto tam lze vidět velké množství polí cukrové řepy.

Mezi populární zábavu se v Rodby řadí aquapark a rekreační středisko Lalandia Holiday Centre, které je největší atrakcí města. V parku se nachází Aquadome, kde si hosté mohou vychutnat nejen tropické podnebí, ale i vodní skluzavky či některou z mnoha dalších vodních radovánek. K výběru je hned několik restaurací, obchodů a dalších aktivit pro děti, včetně hřiště Monky Tonky Land, minigolfu, sjezdovky, kluziště a bowlingové dráhy.


Průvodce přístavem Puttgarden

Německá vesnice Puttgarden leží na ostrově Fehmarn a představuje významnou námořní spojku mezi Německem a Dánskem. Fehmarnova úžina je 18 km široká, nachází se v západní části Baltského moře a odděluje obě země. V letech 1961 až 1963 byl ve vesnici vybudován železniční trajektový terminál, čímž byl Fehmarn spojen s pevninou. Od dokončení visutého mostu, jenž překonává průliv Velký Belt, se v Dánsku začaly na trase přes Puttgarden méně využívat vlaky, přístav je stále používán trajekty společnosti Scandlines.

Ostrov Fehmarn byl od středověku do roku 1864 součástí dánského vévodství Šlesvicko. Během tohoto období došlo k rozdělení vévodství, konkrétně v roce 1544. O 36 let později se Fehmarn stal součástí vévodství Schleswig-Holstein-Gottorp. Po Velké severní válce byl Fehmarn, společně se zbytkem Schleswigu, spojen s dánskou korunou. V roce 1864 přešel Schleswig pod pruskou vládu, a to v důsledku druhé šlesvické války.

Cesta trajekty zajišťujícími převoz mezi Puttgarden a Rodby v Dánsku trvá cca 45 minut.