Trajekt z Ronne do Ystadu

Linka Ronne Ystad spojuje Bornholm s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, BornholmerFærgen. Plavba probíhá 28 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 20 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Ronne Ystad se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Ronne - Ystad

  • BornholmerFærgen
    • 4 plavby denně 1 hod 20 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Ronne Ystad

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Ronne Ystad je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Ronne

Ronne je město v Dánsku, na ostrově Bornholm v Baltském moři.
Asi 800-900 let zpátky, mohly lodě relativně bezpečné ukotvit se mezi dvěma útesy, které se nacházejí v moři na severu a jihu města Ronne. Tady i vznikl přístav a město. Nejstarší částí přístavu je idylický Badehavn, přímo pod kostelem Sv. Mikuláše. V 13. století byla stará kaple postavena na kopci nad pobřeží.
Jako provinční město, Ronne je přinejmenším 675 roků staré a dnes město je obchodním a administrativním centrem, stejně jako centrem pro veřejné služby s nemocnicí a úrazovým oddělením, policejní stanicí, soudem a odbornou školou.
V Ronne najdete rybářský průmysl a další průmyslová odvětví, která patří mezi lídry na světovém trhu ve svém oboru.

Průvodce přístavem Ystad

Ystad je švédské město v provincii Skåne v jižním Švédsku. Nejstarší zmínky o Ystad sahají až do 12. století, kdy rybářské rodiny začali se usazovat v ústí Vassa. Rybolov sledě byl hlavním zdrojem obchodu. Žádné jiné město ve Skandinávii a jenom několik měst v Evropě se mohou pochlubit takovým kompletním a "živým" obrazem minulosti jako Ystad. Mnoho z 300 podstávkových domů sahají až do 16. století. Archeologická společnost Ystad byla založena v roce 1907, kdy byl klášter zachován pro příští generace. Z Ystad plují trajekty na Bornholm a do Swinoujscie. Město je také spojené po železnici s Malmö, Kodaní a Simrishamnem.