Trajekt z Roscoffu do Corku

Linka Roscoff Cork spojuje Francie s Irsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Brittany Ferries. Plavba probíhá 2 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 14 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Roscoff Cork se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Roscoff - Cork

Průměrné ceny na trase Roscoff Cork

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Roscoff Cork je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Roscoff

Otevření hlubinného přístavu na Roscoffu v roce 1973 bylo součástí obecného pokusu o oživení ekonomiky Bretoni. Trajektové služby do Plymouth a Corku jsou určeny nejen pro atrakcí turistů, ale také pro oživení tradiční obchodní vazby mezi keltskými národy Bretaně, Irska a jihozápadní Anglii. Ve skutečnosti, Roscoff již dlouho je významným přístavem. Právě tady Marie, královna Skotů, přistála v roce 1548 na cestě do Paříže pro zasnoubení s Francois, synem a dědicem Jindřicha II.
Nicméně sám o sobě Roscoff je malým letoviskem, kde se téměř všechny činnosti soustředěny v ulici Gambetta a v starém přístavu, jinak ulice jsou plné domovů důchodců a veřejných institucí.

Průvodce přístavem Cork

Cork je město na jihovýchodě Irska (druhé největší v zemi), administrativní centrum kraje. Je to místo s velkým šarmem a historií.
Během 18. století Cork prosperoval, ale o století později hlad zdevastoval město a kraj Cork ztratil téměř celou populaci v důsledku emigrace, hladovění a nízké porodnosti.
Jakožto přirozené irské město, Cork hrál významnou roli v boji za irskou nezávislost.