Trajekt ze Sassnitzu do Trelleborgu

Linka Sassnitz Trelleborg spojuje Německo s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Sassnitz Trelleborg se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Sassnitz - Trelleborg

Průměrné ceny na trase Sassnitz Trelleborg

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Sassnitz Trelleborg je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Sassnitz

Město Sassnitz je oblíbené přístavní město a pobřežní středisko, které se nachází na poloostrově Jasmund v Německu. Je také vstupní branou do národního parku Jasmund, který je nejmenším národním parkem v Německu. Park má unikátní křídové útesy, které inspirovaly umělce jako Casper David Friedrich. Centrum národního parku je od roku 2004 v Konigsstuhl. Existují dva směry, které návštěvníkům poskytují pohled na přírodní svět tamního parku - prvním je křídlové Baltské moře a druhým jsou bukové lesy. Zajímavé je také rybářské a přístavní muzeum (Fishing and Harbour Museum), které mapuje historii rybolovu na ostrově Rügen a starého přístavu Sassnitz. Kromě výletních a rybářských lodí se v přístavu mohou návštěvníci seznámit s britskou ponorkou HMS Otus a pobřežní nákladní lodí nazvanou Annemarie, která byla v roce 2007 přestavěna na plavidlo převážející osoby.

Díky dobrému propojení s vnitrozemím a geografické blízkosti ke Skandinávii, Rusku a pobaltským státům je přístav Sassnitz důležitým centrem pro mezinárodní osobní a nákladní dopravu.

Průvodce přístavem Trelleborg

Trelleborg je nejjižnější město Švédska a jeho historii je možné sledovat až do 13. století, kdy bylo město představeno jako svatební dar švédskému princi Valdemarovi, a to od dánské královské rodiny. Město si posléze vzali Dánové zpět, kteří zde vládli až do roku 1658, kdy se město vrátilo opět pod švédské vedení. Dnes město často navštěvují lidé, kteří cestují mezi Švédskem a Německem, a to kvůli trajektům, které vyplouvají z přístavu a míří do měst Rostock, Sassnitz, Lübeck a Travemünde. Tyto trajektové trasy začaly fungovat v roce 1897 linkou Sassnitz, trasa do Travemünde byla založena v roce 1962, cesta do bývalého východoněmeckého města Rostock vznikla po pádu Berlínské zdi v roce 1989. Trajekty, které plují na těchto trasách, mohou přepravovat jak pasažéry, automobily, tak těžké nákladní vozy, které jsou obvykle na cestě po Evropě. V roce 1917 přijel Lenin trajektem ze Sassnitzu do Trelleborgu, aby stal v čele revoluce.