COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Scrabster - Stromness je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Skotska do Orknejské ostrovy

Provozovatelé trajektů na trase Scrabster - Stromness

    • 3 Sailings Daily 1 hour 30 min
    • Get price

Trajekt z Scrabster do Stromness

Linka Scrabster Stromness spojuje Skotsko s Orknejské ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Northlink Ferries. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Scrabster Stromness se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Scrabster

Scrabster je nejsevernější město Skotské pevniny, a domov pro nejsevernější nádraží v zemi. Přístav Scrabster je nejdůležitějším pro skotské odvětví rybolovu.
Vikingové zde přistál již v 900 r., a používali ústí jako přístav a rybářské základny. Po vystěhování Vikingů, město i nadále porostlo kvůli rybolovu a obchodu. Málo je ponecháno z doby jeho prvních roků, kromě kostela svatého Petra (nyní stojí bez střechy), který byl založen v roce 1220. V roce 1798 Sir John Sinclair postavil nové město na jihu a na západě Starého města s širokou dopravní sítí. V roce 1850 byl Scrabster nejdůležitějším přístavem země.


Průvodce přístavem Stromness

Stromness musí být jedním z nejkrásnějších přístavů s malebným nábřežím, malým přístavem a zelenými kopci. Tento přírodní přístav byl použit již v dobách Vikingů, ale samotné město bylo založeno v 18. století.

Staré město Stromness se stále nachází na pobřeží, což je jediná ulice města, velmi klikatá a dlážděná, která byla postavena dávno před automobily. Na východní straně ulice jsou domy s přístupem k nábřeží, kde dříve každý majitel měl vlastní přístaviště, ze kterého obchodníci obchodovali s projíždějícími lodí.