Trajekt ze Scrabsteru do Stromnessu

Linka Scrabster Stromness spojuje Skotsko s Orknejské ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Northlink Ferries. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Scrabster Stromness se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Scrabster - Stromness

Průměrné ceny na trase Scrabster Stromness

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Scrabster Stromness je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Scrabster

Scrabster je nejsevernější město Skotské pevniny, a domov pro nejsevernější nádraží v zemi. Přístav Scrabster je nejdůležitějším pro skotské odvětví rybolovu.
Vikingové zde přistál již v 900 r., a používali ústí jako přístav a rybářské základny. Po vystěhování Vikingů, město i nadále porostlo kvůli rybolovu a obchodu. Málo je ponecháno z doby jeho prvních roků, kromě kostela svatého Petra (nyní stojí bez střechy), který byl založen v roce 1220. V roce 1798 Sir John Sinclair postavil nové město na jihu a na západě Starého města s širokou dopravní sítí. V roce 1850 byl Scrabster nejdůležitějším přístavem země.

Průvodce přístavem Stromness

Stromness musí být jedním z nejkrásnějších přístavů s malebným nábřežím, malým přístavem a zelenými kopci. Tento přírodní přístav byl použit již v dobách Vikingů, ale samotné město bylo založeno v 18. století.

Staré město Stromness se stále nachází na pobřeží, což je jediná ulice města, velmi klikatá a dlážděná, která byla postavena dávno před automobily. Na východní straně ulice jsou domy s přístupem k nábřeží, kde dříve každý majitel měl vlastní přístaviště, ze kterého obchodníci obchodovali s projíždějícími lodí.