Trajekt ze St Malo na Jersey

Linka St Malo Jersey spojuje Francie s Jersey. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Condor Ferries. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 25 minut.

Doba a frekvence plavby na trase St Malo Jersey se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase St Malo - Jersey

Průměrné ceny na trase St Malo Jersey

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase St Malo Jersey je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem St Malo

Saint-Malo je přístavní město v Bretani (severní Francie), v Lamanšském průlivu. Město a jeho zeď jsou postavené z šedé žuly a původ moderního Saint-Malo lze vysledovat až do klášterního osídlení založeného sv. Aaronem a Brendanem na počátku 6. století. V dalším století se přístav proslavil jako útočiště divokých pirátů, kteří nebyli nikdy pod něčí kontrolou, a během čtyř let od 1590 Saint-Malo existoval jako sebe prohlášená nezávislá republika. Piráti Saint-Malo nutili anglické lodě proplouvající kanálem platit daň, a také těžili poklady ze zahraničí. Jacques Cartier, který objevil a kolonizoval Kanadu, byl rodákem ze Saint-Malo, stejně jako objevitel Falklandských ostrovů Jacques Gouin Boschen. Nyní Saint Malo je nejnavštěvovanějším místem v Bretani, díky své vynikající staré pevnosti .