Guernsey

Jak rezervovat trajekt z Guernsey na Jersey

V současnosti existuje jen jedna trasa mezi Guernsey a Jersey provozována 2 přepravní společnosti – Condor Ferries & Manche Iles Express Guernsey na Jersey (St Helier) provozuje trajekt týdně s dobou plavby přibližně 1 hodina 20 minut.

I když jsme věnovali velkou pozornost tomu, aby informace na této stránce byly správné, frekvence a doba plavby na všech trasách se mohou někdy lišit. Takže vám doporučujeme, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Guernsey na Jersey mezi přístavy Guernsey a Jersey (St Helier).

Mapa trajektové trasy Guernsey - Jersey

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Guernsey do Jersey

O Guernsey:

Guernsey se nachází v zálivu Saint-Malo, 48 km od pobřeží Francie a 80 km od jižního pobřeží Anglie.

Ostrovy tvoří součást Normandie od roku 933, nabízejí spojení mezi Británií a Francií, mají vlastní zákon, příjmení a Guernesaise - místní jazyk.

Ostrov byl domovem francouzského básníka Victora Huga, jehož dům nabízí zajímavý pomník jeho 15-letému vyhnanství. Jeho tvůrčí duch žije dál v non-stop programu výstav a představení.

20. století také zanechalo svou stopu, když se ostrovy staly obrannou zdi Evropy ve druhé světové válce. Dědictvím zůstal labyrint opevnění a zajímavá muzea, která živě rekonstruují každodenní život v okupované Británii.

O Jersey:

Jersey je nejjižnějším ostrovem z britských ostrovů, leží asi 160 kilometrů na jih od Velké Británie, a jen 22 km od pobřeží Francie. Navzdory své velikosti, všechny Vaše smysly budou zaneprázdněné po celý den při návštěvě tohoto malého ostrova. Podnebí je mírné s mírnými zimami a chladným létem. Ze vzduchu je možné vidět výhled na krásné údolí, pěstěné pole a nedotčené pobřeží. Moře dominuje krajině s výhledem na Atlantický oceán obklopující ostrov, který je přístupný z téměř jakéhokoliv místa na ostrově. Pobřeží také nabízí množství atrakcí - velkolepé útesy, písečné pláže a skalnaté zátoky, které jsou jen kousek z jakéhokoliv místa na ostrově. Díky své jedinečné poloze v zálivu Saint-Malo, ostrov roste a zmenšuje se dvakrát denně, protože vlny přílivů a odlivů dosahují výšky 12 metrů, což je jeden z nejvyšších přílivových rozsahů na světě.