Norsko

Jak rezervovat trajekt z Norska do Švédska

V současnosti existuje jen jedna trasa mezi Norsko a Švédsko provozována 2 přepravní společnosti – Color Line & Fjord Line Sandefjord do Stromstadu provozuje trajekt týdně s dobou plavby přibližně 2 hodin 30 minut.

I když jsme věnovali velkou pozornost tomu, aby informace na této stránce byly správné, frekvence a doba plavby na všech trasách se mohou někdy lišit. Takže vám doporučujeme, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Norska do Švédska mezi přístavy Sandefjord a Stromstad.

Mapa trajektové trasy Norsko - Švédsko

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Norsko do Švédsko

O Norsko:

Dvě století vikingských náletů do Evropy postupně se snížily po přijetí křesťanství králem Olavem Tryggvasonem v roce 994. Ke konverzi norského království došlo v průběhu několika desetiletí. V roce 1397 bylo Norsko včleněno do unie s Dánskem, která měla trvat déle než čtyři století. V roce 1814 Norové odolali převodu země pod záštitu Švédska a přijali novou ústavu.

Rostoucí nacionalismus skrz 19. století vedl k referendu v roce 1905 o poskytnutí Norsku nezávislosti. Norsko vyhlásilo neutralitu na začátku druhé světové války, nicméně bylo obsazeno po dobu pěti let nacistickým Německem (1940-1945). V roce 1949 stav neutrality byl opuštěn a Norsko se stalo členem NATO. Objev ropy a zemního plynu v přilehlých vodách v pozdních 60. letech zvýšil norské ekonomické jmění.
Současný důraz se klade na obsahující výdaje rozsáhlého systému sociální péče a plánování na dobu, kdy zásoby ropy budou vyčerpané.

Norsko je především země pro ty, kteří milují přírodu. Nicméně, také nabízí bohatý kulturní zážitek pro ty, kteří chtějí kráčet ve stopách Vikingů. Můžete obdivovat úžasnou krásu norské přírody, s nesčetnými údolí, vysokými horskými jezery a neuvěřitelnými výhledy.

O Švédsko:

Švédsko je skandinávská země v severní Evropě, která sdílí dlouhou západní hranici s Norskem a kratší severovýchodní hranici s Finskem.

Švédsko je na čele žebříčku kvality života v Evropě. Je to nádherná země po všech stránkách. Rozmanitost přírody je jedním z jejích největších předností, ať už se jedná o zasněžený sever, který je obýván domorodci zvanými Sámové nebo o centrální oblast s jezerem nebo o rušné hlavní město plné módy Stockholm.

Dlouhé období Vikingů zanechalo ve Švédsku svou stopu; starověké ruiny a obrovské mohyly lze nalézt po celé zemi, přičemž každá má vlastní fascinující příběh. Středověké města a hrady na pobřeží dodávají Švédsku ještě větší tajemnost.

Plavit se do Švédska trajektem je velmi populární volbou, a to díky obrovskému počtu tras z různých zemí v severní Evropě a Skandinávii, přičemž trajekty jsou provozovány širokým výběrem vynikajících trajektových společností.