ostrov Pianosa

Jak rezervovat trajekt z ostrova Pianosa na Elbu

V současnosti existuje jen jedna trasa mezi ostrov Pianosa a Elba provozována 1 trajektová společnost – Toremar Pianosa do Rio Mariny provozuje trajekt týdně s dobou plavby přibližně 1 hodina 50 minut.

I když jsme věnovali velkou pozornost tomu, aby informace na této stránce byly správné, frekvence a doba plavby na všech trasách se mohou někdy lišit. Takže vám doporučujeme, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z ostrova Pianosa na Elbu mezi přístavy Pianosa a Rio Marina.

Mapa trajektové trasy ostrov Pianosa - Elba

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z ostrov Pianosa do Elba

O ostrov Pianosa:

Malý ostrov Pianosa lze nalézt u jihozápadního pobřeží ostrova Elba, mezi západním pobřežím Itálie a Korsiky.
Ostrov Pianosa je velmi plochý (jeho název pochází z italského pro "plochý"), dosahuje méně než 30 metrů v nejvyšším bodě. Na Pianose bylo umístěno vězení s maximální ostrahou až do jeho uzavření v roce 1998.
Stejně jako mnozí z toskánských ostrovů, Pianosa je přírodní rezervací a počet návštěvníků je omezený. Výletní čluny a rybářská plavidla se nesmí pohybovat v okruhu jedné míle od pobřeží bez zvláštního povolení.

O Elba:

Italský ostrov Elba se nachází ve Středozemním moři, asi 20 kilometrů od pobřeží západní Itálie.

Mezinárodně známá jako místo, kam byl vyhoštěn Napoleon, Elba je historickým a okouzlujícím ostrovem s dech beroucí scenérie, úžasnou pěší zemí a fantastickými čerstvými mořskými plody ze Středomoří.

Elba je rozdělena do osmi obcí, z nichž Portoferraio je hlavní. Místní populace se pohybuje kolem 30.000, však má velký příliv turistů v letních měsících.