Porovnejte trajekty z Skotsko do Severní Irsko
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

O Skotsko

Skotsko je nejsevernější ze čtyř zemí, které tvoří Spojené království Velké Británie a Severního Irska, pozemní hranice s Anglií je dlouhá téměř 100 km, od Severního Irska je Skotsko odděleno Severním průlivem a Irským mořem.

Co dělat ve Skotsku?
Pokud jste milovníci historie, obzvláště potom obdivovatelé hradů a zámků, musíte tuto zemi přímo milovat, a to díky jejich četnosti. Najdete tady totiž kolem tří tisíc hradů a zámků. Mezi ty nejatraktivnější potom patří Edinburský hrad, hrad Stirling, Eilean Donan, Urquhart, hrad Stalker.

Pokud váháte, kde začít, rozhodně doporučujeme hlavní město Edinburgh. Kromě zmíněného hradu, který se nachází na skále sopečného původu, zde najdete také památku z 12. století (kaple Sv. Margaret), palác Holyrood Palace, trh Grassmarket, budovu parlamentu nebo některý z kostelů - například kostel Tron Kirk, kostel Greyfriars Kirk. Uprostřed města je navíc vyhaslá sopka Arthur's seat, z níž je krásný výhled na celé město. Nejen Edinburgh, ale i moderní metropole Glasgow stojí za návštěvu.

Skotské nejznámější jezero se jmenuje Loch Ness a proslavila ho místní lochneská příšera. Další jezera, jejichž okolí je krásné, se jmenují například Loch Katrine, Loch Awe, Loch Lochy, Loch Ericht. Kromě jezer se ve Skotsku také nachází nejvyšší hora celého Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, kterou je Ben Nevis a kterou se každoročně pokouší zdolat mnoho turistů.

Jak se nejlépe dostat do Skotska?
Mezi nejžádanější provozovatele trajektové dopravy na trase do Skotska patří P&O Irish Sea, Stena Line, Pentland Ferries, Northlink Ferries. Vyplouvá se hned několikrát v týdnu, přičemž čas strávený na trajektu závisí od místa vyplutí.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Skotska?
Skotsko je krásné v kterémkoli ročním období, za hlavní sezónu se však považují měsíce od dubna do září, kdy se ceny ubytování pohybují na svém maximu. Léta i zimy jsou zde mírné. Pokud však plánujete cestu v zimě, je více než vhodné prověřit dopravu, obzvláště v severní části země. Spoje jsou v určitých oblastech velmi omezeny nebo dokonce zcela zrušeny.

O Severní Irsko

Severní Irsko se skládá ze šesti severovýchodních krajích ostrova Irsko, a je součástí Spojeného království.
Nehledě na svou pověst zemi násilí a náboženských konfliktů, má fascinující provincie a může nabídnout rozmanité cesty krásnou krajinou a kosmopolitními městy.

Hodně z severoirského venkova je intenzivně krásné a naštěstí nedotčené. Zařízení se nadále zlepšuje a v posledních několika letech se otevřely mnoho nových hotelů a restaurací.

V srdci Severního Irska leží myšlenka o nedotčené přirozenosti, která zahrnuje krásnou přírodu, kvalitní místní produkty, kde lidé jsou spontánní v jejich humoru, originální, pohostinné, příjemné a neunavené cestovním ruchem.

Severní Irsko stále nabízí návštěvníkům plný program zábavy a speciálních akcí. Ať hledáte večerní zábavu s dětmi, romantickou večeři pro dva, nebo hektické noci ve městě. Severní Irsko nejen slibuje, ale plní své sliby.

Trajekty z Skotsko do Severní Irsko

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.