Trajekt z Trapani do Favignana

Trajektová trasa Trapani Favignana spojuje Sicílie s Egadské ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Liberty Lines Fast Ferries se plaví 15 krát za den s dobou trvání plavby kolem 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Siremar se plaví 3 krát za den, plavba trvá od 55 min.

Celkově je tu 18 plaveb den na trase z Trapani Favignana mezi Sicílie a Egadské ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Trapani - Favignana

Průměrné ceny na trase Trapani Favignana

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Trapani Favignana je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Trapani

Trapani je město na západním pobřeží Sicílie v Itálii, hlavní město stejnojmenné provincie.
Starověký název Trapani byl Drepanon nebo Drepano (řecké slovo pro "srp"), z důvodu tvaru jeho přístavu, který je ohnutý do Středozemního moře. Město bylo postaveno pro obsluhování nedalekého přístavního města Erice. Starověké legendy vyprávějí o mýtických počátků města. Podle jednoho z nich, Trapani vynořil ze srpu v ruce Demetery, bohyně štěstí, když hledala svou dceru Persephone, unesenou Hadesem.

Průvodce přístavem Favignana

Favignana je jedním ze třech Egadských ostrovů v jižní Itálii při západním pobřeží Sicílie.

Favignana je tvarována trochu jako motýl a je největší ze třech ostrovů s rozlohou asi 20 kilometrů čtverečních.

Samotné město se nachází na úzké šíji spojující dvě "motýlí křídla". 2 strany ostrova jsou diametrálně odlišné v krajině. Východní polovina je velmi plochá, zatímco na západní polovině dominují řetězce kopců.

Blízkost letiště Trapani nabízí ostrovu Favignana pozoruhodnou přístupnost ze zbytku Evropy, ale zatím ostrov je stále relativně neznámý mimo Itálii.