Trajekt z Trapani do Favignana

Linka Trapani Favignana spojuje Sicílie s Egadské ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Liberty Lines Fast Ferries. Plavba probíhá 15 krát v každém den s dobou plavby přibližně 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Trapani Favignana se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Trapani - Favignana

Průměrné ceny na trase Trapani Favignana

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Trapani Favignana je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Trapani

Trapani je město na západním pobřeží Sicílie v Itálii, hlavní město stejnojmenné provincie.
Starověký název Trapani byl Drepanon nebo Drepano (řecké slovo pro "srp"), z důvodu tvaru jeho přístavu, který je ohnutý do Středozemního moře. Město bylo postaveno pro obsluhování nedalekého přístavního města Erice. Starověké legendy vyprávějí o mýtických počátků města. Podle jednoho z nich, Trapani vynořil ze srpu v ruce Demetery, bohyně štěstí, když hledala svou dceru Persephone, unesenou Hadesem.

Průvodce přístavem Favignana

Favignana je jedním ze třech Egadských ostrovů v jižní Itálii při západním pobřeží Sicílie.

Favignana je tvarována trochu jako motýl a je největší ze třech ostrovů s rozlohou asi 20 kilometrů čtverečních.

Samotné město se nachází na úzké šíji spojující dvě "motýlí křídla". 2 strany ostrova jsou diametrálně odlišné v krajině. Východní polovina je velmi plochá, zatímco na západní polovině dominují řetězce kopců.

Blízkost letiště Trapani nabízí ostrovu Favignana pozoruhodnou přístupnost ze zbytku Evropy, ale zatím ostrov je stále relativně neznámý mimo Itálii.