Travemunde
Liepaja
Trajekty do Lotyšsko
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

Trajekt z Travemunde do Liepaja

Linka Travemunde Liepaja spojuje Německo s Lotyšsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 6 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 22 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Travemunde Liepaja se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Německa do Lotyšsko
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

Jak dlouho trvá trajekt z Travemunde do Liepaja?

Doba plavby trajektem z Travemunde do Liepaja je přibližně 22h. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.

Které trajektové společnosti operují mezi Travemunde a Liepaja?

Existuje 1 trajektový operátor pro Travemunde až Liepaja a toto je
  • Stena Line

Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Travemunde do Liepaja?

Rezervujte si trajekty z Travemunde do Liepaja prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.

Můžete cestovat pěšky na trajektu z Travemunde do Liepaja?

Ano, můžete cestovat jako pěší cestující z Travemunde do Liepaja s
  • Stena Line

Můžete vzít své auto na trajekt z Travemunde do Liepaja?

Ano, můžete cestovat vozidlem z Travemunde do Liepaja s
  • Stena Line

Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Travemunde do Liepaja?

Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
  • Stena Line

Jaká je vzdálenost z Travemunde do Liepaja?

Vzdálenost mezi Travemunde a Liepaja je přibližně 626 námořních mil.

Průvodce přístavem Travemunde

Německé město Travemünde se nachází v těsné blízkosti města Lübeck a leží u ústí řeky Trave v Lübeckém zálivu. Město bylo založeno ve 12. století Jindřichem Lvem, vévodou Saska, a to jako pevnost, která chránila ústí řeky Trave. Travemünde bylo později vylepšeno Dánskem a městem, v dnešním slova smyslu, se stalo v roce 1317. Travemünde nyní představuje největší německý trajektový přístav v Baltském moři a již od počátku 19. století je populární mezi turisty. Mezi oblíbené městské zajímavosti se řadí například maják, jehož historie se datuje do roku 1539, což z něj činí nejstarší maják podél německého pobřeží Baltského moře. Další tamní zajímavostí je muzejní loď Flying P-Liner Passat, která je zakotvena v ústí řeky Trave. Hlavní ulice Vorderreihe a pobřežní promenáda je nepřístupná pro motorová vozidla. Z toho důvodu jezdí do centra hlavně autobusy, pro které je stěžejní vlaková stanice, která funguje jako místní spojka mezi jednotlivými linkami. Jízda na kole nebo chůze je obvykle považována za nejvýhodnější formu dopravy v Travemünde, neboť většina tamních ulic je úzká a často přetížená vozidly s nezkušenými řidiči.

Trajekty míří z přístavu do Švédska, Finska, Ruska, Lotyšska a Estonska.


Průvodce přístavem Liepaja

Liepaja je město v západním Lotyšsku u Baltského moře. Je to třetí největší město v Lotyšsku a důležitý nezamrzající přístav. Liepaja byla založena Kuršskými rybáři, a zpočátku se jmenovala Lyva v roce 1253. V roce 1300 zde byla postavena katedrála Livonským řádem, a následující rok zde se postavil opevněný hrad a město bylo obehnáno kamennou zdí. V roce 1418 litevská armáda spálila město a celá populace Liepaje zemřela. V roce 1625 Liepaja obdržela status města. Od konce 18. století město získalo velký význam jako obchodní a průmyslové centrum s četnými továrnami. Přístav také získal zvláštní význam v odvětví stavby lodí: loděnice stavěly 5 lodě ročně.


Travemunde do Liepaja Jízdní řády trajektů

Rozvrhy trajektů mezi 15/04/2024 a 21.04.2024


Provozovatel Čas odjezdu (nejbližší k zvolenému) Čas příjezdu Doba plavby Dny plachtění
Stena Line 23:30 22:30 23 hodin Sat, Sun

Na palubě trajektů

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.