COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Travemunde - Liepaja je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Německa do Lotyšsko

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Travemunde - Liepaja

    • 6 Sailings Weekly 22 hr
    • Get price

Trajekt z Travemunde do Liepaja

Linka Travemunde Liepaja spojuje Německo s Lotyšsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 6 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 22 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Travemunde Liepaja se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Travemunde

Německé město Travemünde se nachází v těsné blízkosti města Lübeck a leží u ústí řeky Trave v Lübeckém zálivu. Město bylo založeno ve 12. století Jindřichem Lvem, vévodou Saska, a to jako pevnost, která chránila ústí řeky Trave. Travemünde bylo později vylepšeno Dánskem a městem, v dnešním slova smyslu, se stalo v roce 1317. Travemünde nyní představuje největší německý trajektový přístav v Baltském moři a již od počátku 19. století je populární mezi turisty. Mezi oblíbené městské zajímavosti se řadí například maják, jehož historie se datuje do roku 1539, což z něj činí nejstarší maják podél německého pobřeží Baltského moře. Další tamní zajímavostí je muzejní loď Flying P-Liner Passat, která je zakotvena v ústí řeky Trave. Hlavní ulice Vorderreihe a pobřežní promenáda je nepřístupná pro motorová vozidla. Z toho důvodu jezdí do centra hlavně autobusy, pro které je stěžejní vlaková stanice, která funguje jako místní spojka mezi jednotlivými linkami. Jízda na kole nebo chůze je obvykle považována za nejvýhodnější formu dopravy v Travemünde, neboť většina tamních ulic je úzká a často přetížená vozidly s nezkušenými řidiči.

Trajekty míří z přístavu do Švédska, Finska, Ruska, Lotyšska a Estonska.


Průvodce přístavem Liepaja

Liepaja je město v západním Lotyšsku u Baltského moře. Je to třetí největší město v Lotyšsku a důležitý nezamrzající přístav. Liepaja byla založena Kuršskými rybáři, a zpočátku se jmenovala Lyva v roce 1253. V roce 1300 zde byla postavena katedrála Livonským řádem, a následující rok zde se postavil opevněný hrad a město bylo obehnáno kamennou zdí. V roce 1418 litevská armáda spálila město a celá populace Liepaje zemřela. V roce 1625 Liepaja obdržela status města. Od konce 18. století město získalo velký význam jako obchodní a průmyslové centrum s četnými továrnami. Přístav také získal zvláštní význam v odvětví stavby lodí: loděnice stavěly 5 lodě ročně.